Wiadomości z Chorzowa

Półmetek wakacji ze wzrostem liczby wypadków. Śląska drogówka podsumowuje

  • Dodano: 2021-08-03 06:15, aktualizacja: 2021-08-03 06:29

Policjanci ze śląskiej drogówki podsumowali pierwszą połowę wakacji. Niestety, doszło do większej ilości wypadków, w których rannych zostało również więcej osób. Cieszy fakt mniejszej, niż w ubiegłym roku liczby osób, które na drodze straciły życie. Dopiero co rozpoczęta druga połowa wakacji jest dobrym momentem aby przypomnieć, że prędkość i brawura może spowodować, że nie dotrzemy do miejsca wypoczynku...

Połowa wakacji i upalnego lata za nami

Według prognoz synoptyków najbliższe tygodnie wcale nie będą chłodniejsze. Dlatego planując wyjazdy i powroty wakacyjne warto przypomnieć, że od rozpoczęcia letniego wypoczynku na drogach województwa śląskiego doszło do 254 wypadków drogowych, w których zginęło 9 osób: 3 kierowców, 2 rowerzystów, 2 pieszych, 1 motorowerzysta i 1 motocyklista. Rannych w wypadkach zostało 291 osób. Porównując te dane do analogicznego okresu w 2020 roku, wypadków drogowych było 232, w których śmierć poniosło 19 osób, a 270 zostało rannych.

Najczęstszą przyczyną wypadków w pierwszej połowie wakacji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Pamiętajmy, że wyjeżdżając na wypoczynek powinniśmy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo w podróży

Podróżując własnym środkiem transportu, na nas spoczywa sprawdzenie stanu technicznego i usunięcie nawet drobnych usterek. W przypadku wyjazdów poza granice Polski, należy zadbać o wymagane wyposażenie w poszczególnych krajach (kamizelki odblaskowe, żarówki, apteczki). Rozpoczynajmy podróż zawsze trzeźwi i wypoczęci. Stosujmy przerwy w podróżowaniu Chwila nieuwagi, czy spóźniona reakcja, może mieć tragiczne skutki.

Życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.