Wiadomości z Chorzowa

Poszukiwania zaginionego 60-latka szczęśliwie zakończone

  • Dodano: 2020-07-27 08:00, aktualizacja: 2020-07-27 07:18

Chorzowscy mundurowi poszukiwali 60-letniego mężczyzny. W działaniach uczestniczyli policjanci miejscowej komendy, katowickiego oddziału prewencji, przewodnicy psów tropiących, funkcjonariusze straży miejskiej oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie.

Działania zakończyły się odnalezieniem mężczyzny

W środę przed północą z dyżurnym chorzowskiej komendy skontaktowała się żona 60-letniego mężczyzny, która zgłosiła jego zaginięcie. Z zawiadomienia wynikało, że zaginiony choruje na chorobę ograniczającą jego zdolności poznawcze i może mieć problemy z normalnym funkcjonowaniem. Kobieta poinformowała, że mąż około 20.00 wyszedł w kierunku Parku Śląskiego i nie powrócił do domu. Po zawiadomieniu, mundurowi natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia chorzowianina. W akcji poszukiwawczej wzięło udział 50 policjantów, w tym drużyna alarmowa z katowickiego oddziału prewencji, psy tropiące oraz funkcjonariusze straży miejskiej. O pomoc w działaniach poproszono również strażaków z chorzowskiej Straży Pożarnej oraz pracowników ochrony Parku Śląskiego.

Od wczesnych godzin porannych przeczesano teren WPKiW oraz liczne okoliczne pustostany

Na szczęście około godziny 16:00 funkcjonariusze specjalnego zespołu do spraw poszukiwań osób chorzowskiej komendy ustalili miejsce pobytu zaginionego. Obecnie mężczyzna cały i zdrowy znajduje się pod opieką rodziny.

Na zaginięcie szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku, często z demencją starczą, bądź cierpiące na inne schorzenia. Apelujemy więc do najbliższych, aby otoczyli swoich starszych krewnych opieką i stałą kontrolą. Wskazane jest, aby w kieszeniach najczęściej używanych ubrań umieścić kartki z numerem telefonu komórkowego do najbliższej rodziny lub adresem zamieszkania. Należy mieć świadomość, że nawet chwilowa nieuwaga może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia starszych osób i nieść za sobą znaczne zaangażowanie służb ratowniczych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.