Wiadomości z Chorzowa

Potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem u mieszkańca Chorzowa

 • Dodano: 2020-03-18 16:15, aktualizacja: 2020-04-01 10:19

Potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem u mieszkańca Chorzowa - taką informację podał Urząd Miasta w mediach społecznościowych.


AKTUALIZACJA: Lekarze określają stan pacjenta, jako "średni". Jest to starszy mężczyzna, który ze zdiagnozowanym zapaleniem płuc trafił do szpitala w Chorzowie. Zanim trafił on na oddział zakaźny, był leczony w chorzowskim szpitalu miejskim (w lokalizacji przy ul. Strzelców Bytomskich), który z tego powodu zamyka w środę oddział wewnętrzny i izbę przyjęć.

Wszystkie osoby - także personel medyczny - które miały kontakt z tym pacjentem, skierowano na kwarantannę. Podobnie - jak zapewniła rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska - postąpiono w przypadku wszystkich innych osób, z którymi kontaktowały się osoby zarażone koronawirusem.


Niestety odnotowaliśmy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u mieszkańca Chorzowa - czytamy na stronie miasta.

Pacjent przebywa w izolatce na terenie Zespołu Szpitali Miejskich. Szpital od razu wdrożył wszystkie procedury bezpieczeństwa. Niedługo pacjent zostanie przewieziony do szpitala posiadającego oddział zakaźny.

W sumie w całej Polsce liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wzrosła do 251. Pięć osób zmarło.

Zobacz także

Komentarze (48)    dodaj komentarz »

 • adaśko

  Ja akurat siedzę w domu ale muszę wychodzić z psem trzy razy dziennie a co z dzieciakami które się bawił na placu

 • Grom

  A właściwie to od kogo ten pan się zaraził? Bo od kogoś musiał przecież. Nie wiem czy jesteśmy bezpieczni skoro nikt nic nie wie i nawet lekarze w szpitalu popełniają tak straszne błędy

 • Darek 77

  Ludzie, jasne nie wychodzić z domu, nie wolno nic, ci co się tak przejmują ta kwarantanną są chorzy, my normalnie chodzimy na spacery, do miasta

 • Aleksandra

  Teraz już nie wiadomo kto jest zarażony a kto nie bo virusem zaraża się Polak id Polaka właśnie na takich spacerach który nawet nie wie ze mógł się zarazić i taki sposób właśnie zaraza się tozłaxi

 • Rodzic

  A ja się pytam gdzie jest straż miejska?Jakie oni mają zadania na ten czas?

 • Zatroskana

  Proszę aby służby częściej kontrolowały park róż szczególnie w pogodne dni. Kiedy rodzice i bardzo nieodpowiedzialne babcie urządzają sobie pogawędki na ławeczkach a dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym bawią się razem dotykając huśtawek itd. Jak wytłumaczyć innym dzieci że nie wolno wychodzić na place zabaw skoro inni mogą.

 • Anik

  Teoretycznie policja nie moze nic zrobic, bo jeżeli ktos nie jest objęty kwarantanna to moze wyjsć... tj. Kwestia odpowiedzialności ale z tym niestety u części ludzijest różnie

 • Ja

  Niekoniecznie. Jeśli są to dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym straż miejska ma prawo kontroli. Dzieci powinny być w domu i realizować obowiazek szkolny. Jeśli są na podwórku należy powiadomić np mops.

 • Marek

  Zal mnie ogarnia, bo z rozpędu przeczytałem powyższą korespondencję. Cóż niektórzy Chorzowianie, z Waszą wiedzą trochę nietęgo . Poczytajcie trochę więcej książek, porozmawiajcie z mądrymi ludźmi ( jeszcze ich trochę zostało ). A dopiero potem dzielcie się swymi " mądrościami ". Takie bezsensowne klepanie tekścików na tzw. forum, niczego dobrego nie spowoduje. Wręcz przeciwnie. Zdrowia i rozsądku życzę wszystkim mieszkańcom Chorzowa.

 • Barbara

  Błagam, niech policja jest widoczna na ulicach, bo coraz częściej widzę wałęsające się grupy dzieci i nastolatków po ulicach! Dziś w drodze z pracy mijałam dwie grupy chłopaków z piłką i w strojach sportowych! Czyli wracali z boiska. Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad, to wkrótce będzie tu jak we Włoszech lub Hiszpanii. Ludzie, rodzice, miejcie wyobraźnię, bo to nie żarty i nie ferie!

 • Ja

  To dlaczego nie zadzwoniłaś na straż miejską tylko tutaj informujesz? Każdy narzeka ale nikt nie interweniuje. Telefon do straży miejskiej czy mopsu naprawdę nie boli.

 • Ricoco

  Dziś. Czw. 19 marca w całym Chorzowie masowy wysyp alkoholowej patologii zaczepiającej ludzi. Pewnie meliny z powodu wirusa zamknęli.

 • Pan nikt

  Twoja wypowiedź swiatczy o braku szacunku dla ludzi. Nie wiem czy nazwać ciebie bezmuzgiem czy bardziej pasowało by Strasburger. Żart na jego poziomie. Uświadomię ciebie że alkoholizm to choroba a nazywanie ludzi uzależnionych i nie radzących sobie z problemami patologia swiatczy że jesteś gorszy od nich. Wyzywasz ludzi o których nie Masz pojęcia i nie wiesz z czym w życiu musieli się zmierzyć i z jakiego powodu popadli w nałóg. Na przyszłość daj sobie spokój z wypowiedziami nie na temat bo ludzie na świecie umierają tak samo z powodu koronowirusa jak i z powodu alkoholu a Twoja wypowiedź "niby żart o zamkniętych melinach" nie jest na miejscu.

 • Ula z 1b

  Kotku pisze się świadczy /czyli od świadczenia a nie światczy czyli od świata/

 • Ann

  Prawidłowa pisownia MÓZGOWIE mądralo

 • Lucek

  Drogi "geniuszu" o bogatych horyzontach jak przeterminowany bigos. Otóż alkoholik menel ma to do siebie że myje się w jeziorze jak do niego wpadnie zawiany winkiem. Rękawicę jednorazowe widzi gdy policja zgarnia go na izbę. Maskę ochronną widzi gdy lekarz szyje mu rozbity pysk na pogotowiu. Skoro jesteś taki światły i oczytany resztę sobie dopowiedz.

 • Wystraszony mieszkaniec

  Na Chorzowie starym jest szczególnie dużo pijących w okolicach mazurskiej. Policja i straż miejska chyba zapomniała o tej ulicy. Tak długo aż w końcu dojdzie to do jakiejś tragedii

  • Wystraszony mieszkaniec
   2020-03-20 03:03
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Domi

  To samo zaobserwowałam.Pijaczki na ławeczkach. Ale oni odporni

 • anonim

  Dlaczego rząd nie zredukuje pensji urzędnikom? Jest w tej chwili wiele stanowisk, na których urzędnicy nic nie będą robić tylko pobierać pensje. Należy im zredukować wypłaty (kryzys dotyka nas wszystkich) oraz środki przekierować dla tych, którzy się dwoją i troją i ryzykują własnym życiem - należy wesprzeć służbę zdrowia!

 • Mądrala

  Dlaczego nie nauczycielom przecież i tak większość nie jest w stanie zdalnie pracować z uczniem ze względu na brak sprzętu..? O nauczycielach wychowania fizycznego nie wspominając.

123

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.