Wiadomości z Chorzowa

Przed nami coroczny Festyn Rodzinny w Maciejkowicach [PROGRAM]

  • Dodano: 2022-08-30 11:30

Poznaliśmy program nadchodzącego Festynu Rodzinnego w Maciejkowicach. Wyjątkowo, w tym roku zabawa potrwa dwa dni! Zaplanowano wiele ciekawych atrakcji, w tym zwiedzanie schronu bojowego, musical, koncerty, kabaret i animacja dla najmłodszych.

Festyn Rodzinny w Maciejkowicach – Program

Festyn Rodzinny w Maciejkowicach wpisał się na dobre w kalendarz chorzowskich wydarzeń. W tym roku odbędzie się w dniach 2 i 3 września. 

W piątek 2 września o godzinie 19:30 festyn rozpocznie musical "Poprawiny" w wykonaniu Studio Musicalowe STEP / Stowarzyszenie Teatr STEP Tomasza Micha. Spektakl odbędzie się we współpracy Rady Osiedla Maciejkowice z Chorzowskim Centrum Kultury. Ilość miejsc będzie ograniczona!

Kolejne atrakcje w ramach „Święta Maciejkowic” odbędą w sobotę 3 września. Od godziny 11:00 udostępniony do zwiedzania zostanie schron bojowy w rejonie ogródków działkowych Azalia, a od godziny 15:00 na boisku za Zespołem Szkolno-Przedszkolnym (okolice ulicy Społecznej) na najmłodszych będą czekać wyjątkowe atrakcje: dmuchańce, bezpieczna strzelnica ASG, ścianka wspinaczkowa i animatorki. O godzinie 15:30 na scenie pojawią się pierwsi artyści, którzy będą wykonywać zarówno własne piosenki, jak i dobrze nam znane przeboje.

O godzinie 16:00 rozpocznie się pokaz motocykli i pokazy akrobatyczne w wykonaniu młodych zawodników  DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie oraz pokazy walki członków GB Spartan Chorzów. Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret RAK, czyli znani i lubiani: Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek. Imprezę zakończy dyskoteka plenerowa, która poprowadzi Sebastian Szajek „DEE JAY Szejk”.

Dodatkowo dla uczestników festynu czynny będzie punkt gastronomiczny.

Zbiórka charytatywna

Podczas festynu Fundacja Gramy do Końca udostępni skarbonki oraz przekaże przedmioty na licytacje charytatywne na rzecz chorzowianki z Maciejkowic - Zosi Dudy, która potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Dziewczynka cierpi na wrodzoną łamliwość kości.

Przed nami coroczny Festyn Rodzinny w Maciejkowicach [PROGRAM]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również