Wiadomości z Chorzowa

Przywrócono ruch pociągów między Chorzowem Batorym a Bytomiem

  • Dodano: 2021-04-13 15:30

W piątek wieczorem przywrócono ruch pociągów między Chorzowem Batorym a Bytomiem. Pociągi kursują już po dwóch torach bezpośrednio do Bytomia i dalej w stronę Tarnowskich Gór, Lublińca i Kluczborka.

- Przy usuwaniu uszkodzeń sieci trakcyjnej na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto non-stop pracowały ekipy techniczne, nawet 4 pociągów sieciowych oraz dwóch specjalnych pojazdów. Konieczne było wydrążenie otworów, budowa nowych fundamentów i ustawienie konstrukcji. Rozwieszono kilkaset metrów sieci trakcyjnej. Roboty były wykonywane w trudnych warunkach, w przekopie, obok murów oporowych. Dojazd na miejsce był możliwy tylko torem - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK S.A.

Warto przypomnieć, że 5 kwietnia ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej. Komisja szczegółowo analizuje sytuację.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również