Wiadomości z Chorzowa

Przywrócono ruch pociągów między Chorzowem Batorym a Bytomiem

  • Dodano: 2021-04-13 15:30

W piątek wieczorem przywrócono ruch pociągów między Chorzowem Batorym a Bytomiem. Pociągi kursują już po dwóch torach bezpośrednio do Bytomia i dalej w stronę Tarnowskich Gór, Lublińca i Kluczborka.

- Przy usuwaniu uszkodzeń sieci trakcyjnej na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto non-stop pracowały ekipy techniczne, nawet 4 pociągów sieciowych oraz dwóch specjalnych pojazdów. Konieczne było wydrążenie otworów, budowa nowych fundamentów i ustawienie konstrukcji. Rozwieszono kilkaset metrów sieci trakcyjnej. Roboty były wykonywane w trudnych warunkach, w przekopie, obok murów oporowych. Dojazd na miejsce był możliwy tylko torem - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK S.A.

Warto przypomnieć, że 5 kwietnia ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej. Komisja szczegółowo analizuje sytuację.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również