Wiadomości z Chorzowa

Róże, spektakle i koncerty - rusza Parkowy Wrzesień z Kulturą

  • Dodano: 2020-09-03 14:00

Park Śląski rusza z cyklem „Parkowy Wrzesień z Kulturą” - to wachlarz artystycznych wydarzeń, zarówno dla małych jak i większych miłośników sztuki.

Pierwsze spektakle już 5 i 6 września 

Park Śląski zaprasza w każdą sobotę i niedzielę o godz. 14.00 i 16.00 do Rosarium. Plenerowe występy artystyczne cieszą się ogromnym powodzeniem. Po kilku latach przerwy, teatry i instytucje kultury – w kameralnej formie – znów wrócą do przestrzeni Parku Śląskiego. Na scenie w Rosarium będzie można zobaczyć artystów i aktorów z Opery Śląskiej, Teatru Rozrywki, Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonii Śląskiej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. O program dla najmłodszych zadba również Studio Artystyczne „Maciej” oraz Agencja Artystyczna „PRYM ART”.

W jednostkach kultury Województwa Śląskiego właśnie rozpoczyna się sezon kulturalny. Jest nam niezmiernie miło, że wspaniałe umiejętność związanych z nimi artystów i aktorów, będzie można oglądać na naszej scenie w ogrodzie różanym – podkreśla Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. – Proponujemy kilka wyjątkowych wydarzeń, które można zaprezentować w plenerze. Zapraszamy wszystkich, przygotowany repertuar jest kierowany do osób w każdym wieku – dodaje.

Spektakle i animacje dla dzieci w soboty i niedziele będą się rozpoczynały o godzinie 14. Wydarzenia skierowane do dorosłych będzie można oglądać od godziny 16.

„Parkowy Wrzesień z kulturą” powstaje dzięki współpracy z Operą Śląską, Teatrem Rozrywki, Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, Filharmonią Śląską, Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu "Śląskie dla Seniora" oraz "Śląskie dla kobiety."

Organizatorzy ze względu na warunki atmosferyczne i epidemiologiczne zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzeń. Wstęp na każde z nich jest bezpłatny.

Róże, spektakle i koncerty - rusza Parkowy Wrzesień z Kulturą

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • gość

    chętnie bym sie dowiedziała co za imbecyl tworzy tę strone jest nie czytelna wyskakujące okienko w prawym dolnym rogu nie do zlikwidowania i brak możliwości powiększenia plakatu bo nic nie widać /D N O/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.