Wiadomości z Chorzowa

Ruch Chorzów planuje stulecie klubu. Pokazano okolicznościowy herb

 • Dodano: 2019-12-06 07:00, aktualizacja: 2019-12-05 21:15

W przyszłym roku Ruch Chorzów będzie obchodził stulecie istnienia klubu. W planach są m.in. koncerty, turnieje czy jubileuszowy mecz. Przygotowano także okolicznościowy herb Niebieskich, którym klub będzie się posługiwał przez cały 2020 rok. 

Historia Niebieskich zaczyna się 20 kwietnia 1920 roku. Zgromadzenie założycielskie klubu sportowego Ruch odbyło się w Domu Związkowym w Wielkich Hajdukach. Pierwszy tytuł Mistrza Polski Niebiescy zdobyli już w 1933 roku, później było trzynaście kolejnych.

- Jestem dumny z tego, że mogę kierować Ruchem w stulecie klubu. Szkoda, że sportowo jesteśmy w takim miejscu, ale myślę, że to się niedługo zmieni – mówił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Obchody stulecia Ruchu Chorzów będą trwały cały rok

W obchody stulecia Ruchu Chorzów, poza klubem, mają się włączyć kibice oraz miasto. Prace nad jubileuszowym programem trwają od sierpnia.

- Obchody nie będą skoncentrowane w jednym miesiącu, nie będziemy się opierali jedynie na dacie 20 kwietnia. Pierwsza z imprez związanych z obchodami odbędzie się jeszcze w tym miesiącu i będzie dotyczyła Jerzego Wyrobka. Wszystkie wydarzenia w przyszłym roku będą nawiązywały do stulecia Ruchu Chorzów – zaznacza Grzegorz Joszko ze Stowarzyszenia Wielki Ruch.

Niebiescy swoje stulecie będą świętować m.in. na koncertach, festynach czy turniejach. W planach są także spacery historyczne po miejscach związanych z Ruchem Chorzów, wystawa muzealna, wydanie trzech okolicznościowych albumów oraz film z archiwalnych nagrań. Pojawi się także limitowana kolekcja różnych gadżetów, które będą numerowane od 1 do 100. 

- Przygotowywany  jest okolicznościowy znaczek, który będzie wydany przez Pocztę Polską. Będzie też nawiązująca do tego wystawa filatelistyczna w Chorzowie – dodaje Tomasz Ferens, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

Jubileuszowy mecz Niebieskich ma się odbyć na Stadionie Śląskim. Nie ma jednak co liczyć na znanego rywala z europejskich aren. Rywalem Ruchu w takim spotkaniu będzie prawdopodobnie Polonia Bytom. 

Na stulecie Ruchu Chorzów powstał okolicznościowy herb

Z okazji stulecia Ruchu Chorzów powstał także okolicznościowy herb. Jego autorem jest Jakub Malicki, specjalista w tworzeniu grafik sportowych.

- Herb Ruchu zmieniał się w ciągu tych 100 lat kilkukrotnie, dlatego prace były poprzedzone analizą historii klubu. Użyłem kroju, który nawiązuje do czcionki Futura z lat 20. ubiegłego wieku, czyli do czasów powstania Ruchu Chorzów. Jest też motyw, który może się kojarzyć ze skrzydłami śląskiego złotego orła. Gwiazda w herbie odwołuje się do mistrzowskich tytułów Ruchu Chorzów, ale mam nadzieję, że przyniesie szczęście na przyszłość – mówi Jakub Malicki.

Jubileuszowy herb Ruchu Chorzów będzie wykorzystywany przez cały 2020 rok. Na koszulkach piłkarzy Niebieskich pojawi się już na początku rundy wiosennej. 

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Olsen70

  Moje podatki bardzo chętnie i z całą satysfakcją oddam na stadion bo od 35 lat tu pracuję i kibicuje temu największeu klubowi w Polsce

 • Valdi

  Swoimi pieniędzmi to się możesz nawet publicznie podetrzeć ale moje pieniądze zostaw w spokoju.

 • Robertt

  Stadionowym prostakom bez mózgu i zębów nie wystarczają już bohomazy na budynkach miasta? W prymitywny sposob muszą wciągać porządnych obywateli w ten chocholi taniec?

 • Ewa N.

  Ruch może posiadać herb ze złota i diamentów pod warunkiem że ufundują go prostaki bez szkoły dla których wysokie loty to piwo w bramie. Grosza z moich podatków. Złamanego grosza dla bydła bez podstawówki!!!!!!!!!!!!

 • West72

  Ruch to Legenda Bez Końca i duma miasta czy Ci sie to podoba czy nie a Ty jesteś tylko małą zakompleksioną [...]eczką ,pewnie nawet nie mieszkasz w Chorzowie..Nawet mi cię nie żal.............

 • Eliza Wander

  Jedyne co potraficie to drzeć pijackie pyski po nocy. Bo z pisaniem bazgrołów to już macie problemy. Ale gdy przygoda życia kończy się na 6 klasach podstawówki to tak bywa. Nawet do mycia ulic się ten motłoch nie nadaję.

 • Wanda

  Owszem legenda. Legenda patologi, degeneracji, hołoty, miernoty umysłowej, bezrobotnych kretynów itd... Legenda po byku!!

 • Cyd

  To się "legenduj" za swoje a nie cudze pieniądze. I umyj zęby bo przykro.

 • Karlik

  Bawcie się patusy tylko nie za moje pieniądze degeneraci.

 • Jola

  Za twoje pieniądze bawi się kotala i reszta jego podobnym

 • Rysiu

  Ukończ dziecko podstawówkę. Jak już pójdziesz pracować na zmywak to pogadamy o Pieniądzach.

 • Ginter

  Szkoda że za pieniadze podatników.

 • mieszkaniec

  Do tego jeszcze plagiat, pewna międzynarodowa firma już została o tym poinformowana przez bandytów, mieszkańcy będą jeszcze płacić milionowe odszkodowanie, prezydent jeszcze panuje nad tym co się dzieje w mieście, czy już mu kompletnie padło na wzrok ?

 • ???

  Co ty bredzisz?

 • Rickery

  Nie bredzi pajacu. Logotyp jest plagiatem. Zaś jego prawowity właściciel ściągnie odszkodowania od każdego mieszkańca w podatku. Ale wy jesteście geniusze po podstawówce. Nie rozumiecie nawet dodawania a co dopiero prawa autorskiego.

 • ???

  Spytam jeszcze raz: co ty bredzisz??? Plagiat? Sprzed 100 lat i do tej pory jakoś nikt na to nie wpadł? Chopie, nie pij więcej!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.