Wiadomości z Chorzowa

ŚFN on Tour na „Śniadaniu na trawie” w Parku Śląskim!

  • Dodano: 2021-07-23 14:00

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zagości w Chorzowie podczas "Śniadania na trawie" odbywającego się cyklicznie w Rosarium w Parku Śląskim. Specjalna mobilna strefa będzie dostępna dla gości w sobotę 24 lipca 2021 r. w godzinach 10:00–16:00.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

ŚFN to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice. Założeniem festiwalu jest promowanie nauki oraz edukacji w województwie śląskim.  

W tę sobotę wystawcy ŚFN przygotują dla odwiedzających stoiska pokazowe. Będzie również możliwość uczestniczenia w spotkaniach z naukowcami. Dodatkowo dla uczestników zostanie udostępniona przestrzeń do wypoczynku.  

Warsztaty przygotowane przez naukowców z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w UŚ

Ciekawą atrakcją są warsztaty przygotowane przez naukowców z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w Uniwersytecie Śląskim. Zajęcia będą dotyczyły żeglarstwa.  

- Przedstawimy nieodłączny element związany z żaglówkami, tratwami czy statkami, czyli liny. Razem znajdziemy różnice pomiędzy linami wykonanymi z różnych materiałów oraz porozmawiamy o tym, jak zmieniało się to przez wieki ?? Każdy z uczestników będzie miał szansę spróbować zawiązać prawdziwy węzeł żeglarski - mówią organizatorzy warsztatów.

Na ochotników będzie czekało także wyzwanie inżynierskie. Odważni będą musieli podjąć się budowy tratwy z dostarczonych, zwykłych elementów, by następnie sprawdzić ich wytrzymałość, wyporność oraz zdolność do pływania. Warsztaty będą przeznaczone dla osób w każdym wieku.

Śląski Festiwal Nauki urozmaici "Śniadanie na trawie"!

Czym jest "Śniadanie na trawie"? Jest to cykl darmowych spotkań, odbywających się w każdą sobotę od 12 czerwca do 11 września, w godzinach 10.00 – 16.00. Jest to świetna okazja, by rozkoszować się lokalnymi specjałami na łonie natury.  

Najbliższe spotkanie odbędzie się już jutro. 


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały organizatora

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.