Wiadomości z Chorzowa

Skazany za bycie dobrym psem. Intrygujące plakaty umieszczone na przystankach

  • Dodano: 2021-11-17 06:30, aktualizacja: 2021-11-17 06:36

Od niedawna z witryn chorzowskich przystanków komunikacji publicznej na mieszkańców spoglądają psy-skazańcy.

Intrygujące plakaty umieszczone na przystankach w różnych częściach miasta wzbudzają zainteresowanie chorzowian i podróżnych. Czarno-białe zdjęcia oraz hasło "skazany za bycie dobrym psem" to motywy przewodnie nowej akcji Urzędu Miasta w Chorzowie, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt oraz firmy AMS, która ma promować adopcję psów.

Plakaty przedstawiają podopiecznych schroniska, którzy - stylizowani na przestępców - proszą o adopcję

Niebawem do galerii dołączą też koty, a akcja zostanie rozszerzona do około 30 punktów na terenie całego miasta. O szczegółach akcji, problemie niechcianych zwierząt i zaletach adopcji podczas briefingu prasowego 16 listopada opowiedzieli Pani Kamila Maciejczyk (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie) oraz Pani Małgorzata Kern (Skarbnik Miasta Chorzowa). Towarzyszyły im: pies Bryś oraz suczka Mercy.

Dziękujemy firmie AMS za bezpłatne udostępnienie powierzchni reklamowych na plakaty z psami. Dzięki nim chociażby Bryś może zachęcać mieszkańców do adopcji.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wanda Sułkowska

    W pażdzierniku 2015 roku w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie, po akcie adopcji, zostałam opiekunką Marthy lat 5 i pół. Martha jest piękną, rozumną psią istotą. Od dwoch lat mamy dom w Maciejkowicach, Tu jest dość przyjaźnie. Najpiękniejsze są stare drzewa. Na szczęście nie są dziesiątkami wycinane, Mamy tu sporo miejsca do spacerów. Martha jest rozumna, nie szczeka byle kiedy. Zjada swoje posiłki bez grymasów, po sanitarnych spacerach wyleguje się na psiej otomanie. Sporo rozmawiamy. O wszystkim. O pogodzie, o ludziach, ktorzy są przyjaźni i o tych, którzy do przyjażni ze starą kobietą z psiną dojrzewają. Tu w Maciejkowicach mamy problem ze śmieciami, Tubylcy są smakoszami różnych napojów w szklanych butelkach, ktore po spożyciu wyrzucają gdzie popadnie, Rozbite szkło rani psie lapki ...

  • déjà vu

    ach to ty ta Wanda co niemca nie chciala tylko psa hehe

  • Giera

    A ty co hrabina jakaś czy jak? To Maciejowice a nie sre ple Paris. Czego się spodziewałam że przyjdzie służba i ci posprząta przed chatą??

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również