Wiadomości z Chorzowa

Śląskie w PIFE

  • Dodano: 2014-07-30 13:15

Województwo Śląskie zostało uczestnikiem Ogólnopolskiej Sieci Punktów Informacyjnych  Funduszy Europejskich.

Jest to wynikiem koncentracji działań informacyjnych w zakresie Funduszy Europejskich, zgodnie z założeniami  tzw. Umowy Partnerstwa -  dokumentu  programowego dla  perspektywy finansowej 2014-2020.

W tym celu Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, opracowało model jednolitego systemu informacji w kraju,  w postaci realizowanej wspólnie z regionami, Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE). To co odróżnia przyjęty model od poprzedniego, to odejście od tworzenia punktów informacyjnych odrębnie dla każdego programu operacyjnego. Mamy tu do czynienia z jedną, spójną wizualnie i organizacyjnie, siecią punktów, informujących o wszystkich dostępnych w kraju programach finansowanych środkami unijnymi.   
Województwo Śląskie podpisało porozumienie z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju dotyczące uczestnictwa w PIFE na początku lipca.

Zakres usług PIFE obejmuje m.in.:

  • Informowanie nt. możliwości uczestnictwa w projektach finansowanych z FE
  • Informowanie nt. możliwości uzyskania dofinansowania i udzielanie ogólnych informacji o FE
  • Konsultacja na etapie przygotowania projektu
  • Konsultacja na etapie realizacji projektu
  • Możliwość konsultacji indywidualnych  u klienta.


Dyżuruje już Główny Punkt Informacyjny w Katowicach(GPI), a w następnej kolejności tworzone będą lokalne punkty w czterech lokalizacjach województwa. W ofercie PIFE będą ponadto tzw. mobilne punkty informacyjne. Wyspecjalizowani konsultanci będą dyżurować w różnych miejscach regionu i informować o możliwościach wsparcia z FE oraz pomagać w rozwiązywaniu problemów związanych z projektami lub aplikowaniem o środki unijne.

PIFE

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również