Wiadomości z Chorzowa

Śmierdzący problem w Chorzowie. Samochód ciężarowy rozsypał biomasę na ulicach miasta

  • Dodano: 2021-04-17 13:45

Walka ze śmierdzącymi odpadami w Chorzowie trwa, a problem powraca jak bumerang. W sobotę, 17 kwietnia, samochód ciężarowy transportujący biomasę zanieczyścił kilka ulic Chorzowa Starego. Jak poinformował chorzowski magistrat, w efekcie przejazdu wspomnianego samochodu przez nasze miasto zanieczyszczeniu uległo kilka ulic, a pojazd sprawiał też zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z unoszącym się fetorem konieczne było włączenie się do akcji chorzowskich strażaków, którzy pomogli w uprzątnięciu ulic.

- Natychmiastowo miejskie służby podjęły interwencje i dzięki monitoringowi ustalono numer rejestracyjny pojazdu. Dane wraz z zabezpieczonym materiałem przekazano już Komendzie Miejskiej Policji celem ukarania sprawcy. Nie chcemy brudu i odoru na ulicach naszego miasta – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Chorzowie.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku na łamach naszego portalu informowaliśmy „śmierdzącym problemie”, z którym borykali się mieszkańcy Chorzowa Starego i Maciejkowic. Wtedy też władze miasta wraz z radnymi Rady Miasta i radnymi Rady Osiedla Maciejkowice apelowali do władz spółki CEZ Chorzów o zmianę sposobu składowania odpadów i hermetyzację samego składowiska. Jego zamknięcie, zadaszenie czy odwodnienie znacząco wpłynie na komfort życia mieszkańców. Prezydent Miasta zwrócił się też ponownie z prośbą o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego, który w tym temacie ma największe możliwości działania. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Toni

    W Brzezinach wysypało mu się najwięcej około 30 cm na długości paru metrów , myślałem że się z rzygam , potem Maciejowice a w Chorzowie nie było tak źle

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.