Wiadomości z Chorzowa

Śmierdzący problem w Chorzowie. Samochód ciężarowy rozsypał biomasę na ulicach miasta

  • Dodano: 2021-04-17 13:45

Walka ze śmierdzącymi odpadami w Chorzowie trwa, a problem powraca jak bumerang. W sobotę, 17 kwietnia, samochód ciężarowy transportujący biomasę zanieczyścił kilka ulic Chorzowa Starego. Jak poinformował chorzowski magistrat, w efekcie przejazdu wspomnianego samochodu przez nasze miasto zanieczyszczeniu uległo kilka ulic, a pojazd sprawiał też zagrożenie w ruchu drogowym. W związku z unoszącym się fetorem konieczne było włączenie się do akcji chorzowskich strażaków, którzy pomogli w uprzątnięciu ulic.

- Natychmiastowo miejskie służby podjęły interwencje i dzięki monitoringowi ustalono numer rejestracyjny pojazdu. Dane wraz z zabezpieczonym materiałem przekazano już Komendzie Miejskiej Policji celem ukarania sprawcy. Nie chcemy brudu i odoru na ulicach naszego miasta – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Chorzowie.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku na łamach naszego portalu informowaliśmy „śmierdzącym problemie”, z którym borykali się mieszkańcy Chorzowa Starego i Maciejkowic. Wtedy też władze miasta wraz z radnymi Rady Miasta i radnymi Rady Osiedla Maciejkowice apelowali do władz spółki CEZ Chorzów o zmianę sposobu składowania odpadów i hermetyzację samego składowiska. Jego zamknięcie, zadaszenie czy odwodnienie znacząco wpłynie na komfort życia mieszkańców. Prezydent Miasta zwrócił się też ponownie z prośbą o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego, który w tym temacie ma największe możliwości działania. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Toni

    W Brzezinach wysypało mu się najwięcej około 30 cm na długości paru metrów , myślałem że się z rzygam , potem Maciejowice a w Chorzowie nie było tak źle

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również