Wiadomości z Chorzowa

Szeregi chorzowskiej Policji zasiliło kolejnych 5 policjantów

 • Dodano: 2022-04-14 05:30, aktualizacja: 2022-04-14 05:41

W miniony wtorek szeregi chorzowskiej Policji zasiliło kolejnych 5 policjantów. Najbliższe miesiące będą dla nich czasem wytężonej nauki w szkole policyjnej. Jeżeli Ty również chcesz wstąpić do Policji, zapraszamy do złożenia dokumentów. Nabór prowadzony jest w systemie ciągłym. Zainteresowani przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie.

Do służby w chorzowskiej komendzie przyjęto 5 nowych policjantów

To osoby, które przez kilka miesięcy poddawane były na etapie rekrutacji wielu testom. Test sprawności fizycznej i wiedzy, a także testy psychologiczne to jedne z wielu etapów, które młodzi policjanci musieli przejść, aby wstąpić w policyjne szeregi. To jednak nie koniec ich trudnej drogi w zdobyciu upragnionego zawodu. Przed nimi kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Tylko najlepsi kończą szkołę z wynikiem pozytywnym i mogą pełnić służbę w policyjnej formacji. Po zakończonym szkoleniu podstawowym policjantów czeka jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą uczyć młodszych kolegów policyjnego fachu.

Tymczasem nabór chętnych do pełnienia służby w policyjnym mundurze nieprzerwanie trwa. Jest prowadzony w systemie ciągłym.

W 2022 roku Komendant Główny Policji określił następujące terminy przyjęć:

 • 14 czerwca;
 • 2 sierpnia;
 • 19 września;
 • 29 grudnia.

Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie lub w innych komendach miejskich/powiatowych Policji woj. śląskiego lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach:

 • osobiście, jednak po uprzednim telefonicznym ustaleniu terminu z pracownikiem komórki kadrowej/doborowej pod numerem telefonu: 47 85 452 17, 47 85 452 18.

Kandydaci do służby, w stosunku do których postępowanie kwalifikacyjne zostało już wszczęte, powinni oczekiwać na telefoniczną informację od pracownika ds. doboru KWP w Katowicach dotyczącą terminu kolejnego etapu tego postępowania.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Policji Śląskiej w dziale REKRUTACJA.

Komentarze (2)    dodaj »

 • fotograf

  Gdzie ich mordki? Czyżby się wstydzili tego że nie umieściliśta?

 • Xyz

  Sensacja z niczego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również