Wiadomości z Chorzowa

Szuflada 15 wystawiona na sprzedaż. Czy kultowy lokal zniknie z mapy Chorzowa?

 • Dodano: 2022-09-21 13:15

Na portalu Otodom pojawiła się oferta sprzedaży kultowej Szuflady 15, znajdującej się na ulicy Wolności. Czy oznacza to, że lokal zniknie z gastronomicznej mapy Chorzowa? Niekoniecznie!

Szuflada 15 na sprzedaż

Czytając ofertę umieszczoną na stronie Otodom, 3-poziomowy lokal o powierzchni 400m2 wyceniono na 169 tysięcy złotych. Kluborestauracja zostanie oddana w ręce nowego właściciela wraz z pełnym wyposażeniem i możliwością kontynuowania obowiązującej umowy najmu. Oznacza to, że "Szuflada" może kontynuować swoją dotychczasową działalność, tylko pod skrzydłami innego właściciela. Lokal można przejąć od zaraz!

Dlaczego taka kultowa?

"Szuflada" 15 to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w samym sercu Chorzowa. Działa nieprzerwanie od 2004 roku. To właśnie na scenie w „Szufladzie” swoje kariery rozpoczynało wielu jazz- i blues-manów, a także raperów, w tym m.in. PRO8L3M. "Szuflada" posiada umowy sponsorowane z markami Jack Daniels, HEETS czy GLO. Ta kultowa kluborestauracja to także miejsce, w którym wielu chorzowian organizuje przyjęcia okolicznościowe – wesela, stypy i urodziny.

Czy "Szuflada" znajdzie nowego właściciela? Mamy nadzieję, że tak się stanie, gdyż jest to z pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych punktów gastronomicznych w Chorzowie.

Komentarze (6)    dodaj »

 • Hrabia

  Coś się zamyka by otworzyć mogło się coś.

 • Lokalny Przewodnik_Chorzów-Goo

  - Tak, niestety "Nikt nie chce chodzić..." A, to takie Kultowe Miejsce [podobnie jak Lokale w Katowicach, Ulica Mariacka]. Oby się utrzymało.

  • Lokalny Przewodnik_Chorzów-Goo
   2022-09-22 13:09
  • odpowiedz
 • Chorzowianin

  Puby, restauracje i kawiarnie w Chorzowie zamykane są z winy mieszkańców, którzy narzekają, że już nic na Wolce nie ma, a sami do nich nie chodzą, no może od święta. Żaden lokal się nie zamknie jeżeli będą klienci. Problem jest w naszym społeczeństwie, które nie korzysta z tym lokali. Teraz jeszcze możemy dodać nieudolność rządu, mega inflację i wysokie ceny energii.

 • J Janek

  Bo ludzi niestac

 • Tubylec

  Tylko wiesz w tych lokalach serio nic się nie dzieje. Młody jestem mam 37 lat. Pamiętam powstawanie tych wszystkich punktów. Zanzibar, Szuflada, Piramida, Rampa, Wicabo itd... Pamiętam jak stawały się spelunami z piwem. Jak chęć zysku zabijała jakość.

 • Hanys

  Zgodzę się jedynie co do Wicabo i Piramidy ;) , ale uważam, że „Chorzowianin” dobrze napisał. Ludzie siedzą w domu i nie mam na myśli jedynie weekendu. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również