Wiadomości z Chorzowa

Tragedia w Chorzowie. W pożarze zginął lokator jednej z kamienic przy ul. 11 Listopada

  • Dodano: 2023-01-24 10:45

W poniedziałek, 23 stycznia, w Chorzowie doszło do tragicznego w skutkach wydarzenia. W Jednym z mieszkań przy ul. 11 Listopada wybuchł pożar. W jego wyniku zginęła jedna osoba.

W wyniku pożaru zginął mężczyzna

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, pożar wybuchł tuż po godzinie 8.00 w jednym z mieszkań znajdujących się na trzecim piętrze wielorodzinnego budynku położonego przy ul. 11 Listopada.

Jeszcze przed przybyciem zastępów Państwowej Straży Pożarnej ewakuowało się 6 mieszkańców. Niestety, w płomieniach zginął jeden z lokatorów budynku przy 11 Listopada. To 66-letni mężczyzna.

- Kobieta, która zaalarmowała służby, zauważyła biały dym na klatce schodowej. Pomimo prób, zgłaszającej nie udało się dostać do mieszkania, w którym wybuchł pożar - informuje oficer prasowy KM policji w Chorzowie.

Działania strażaków zakończono o godz. 12:13.
 

Obecnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności zdarzenia. Jak wskazuje oficer prasowy KM policji w Chorzowie, w prowadzonych czynnościach bierze również udział biegły z dziedziny pożarnictwa.

Co było przyczyną pożaru?

Najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się zaprószenie ognia przez mężczyznę, który zginął w pożarze. Jednak ostatecznie przyczyny zgonu oraz okoliczności samego pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie i zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok - wskazuje oficer prasowy KM policji w Chorzowie.


Źródło: KM policji w Chorzowie, WCZK w Katowicach, PSP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również