Wiadomości z Chorzowa

Uszkodził barierki przy ul. Kaliny. Reakcja świadka pozwoliła zatrzymać pijanego kierowcę

  • Dodano: 2020-06-29 06:15, aktualizacja: 2020-06-29 06:31

Dzięki właściwej reakcji kierowcy volkswagena kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu.

Chorzowianinem zajmie się teraz sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że przed chwilą na ul. Kaliny kierujący corsą uszkodził barierki, ale nie zatrzymał się tylko kontynuuje jazdę i podejrzewa ona, że może być nietrzeźwy. Informacja niezwłocznie została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Zgłaszająca cały czas pozostawała na linii z dyżurnym i informowała go, gdzie aktualnie się znajduje. Pierwsi na miejsce dotarli wywiadowcy z chorzowskiej komendy, którzy jadąc ul Farny zauważyli na jednym z parkingów młodego męzczyznę, który wysiadł ze swojej corsy i zaczął uciekać. Niezwłocznie pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go. Po chwili na miejsce podjechali zgłaszający oraz policjanci z chorzowskiej jedynki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny chorzowianin został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Dziękujemy zgłaszającej za właściwą reakcję. Niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.em i burzami

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • KM

    Ulica nazywa się FARNA (od fary), a nie Farny.Jak się coś podaje do wiadomości to trzeba to robić rzetelnie .

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.