Wiadomości z Chorzowa

Utrudnienia dla kierowców już od poniedziałku. Powód? Przebudowa linii kolejowej

  • Dodano: 2022-04-11 09:45

W Chorzowie przebudowa linii kolejowej nr 131 w toku. Trasa prowadzi do Bytomia, Tarnowskich Gór i nad Bałtyk. Już od poniedziałku kierowcy muszą spodziewać się utrudnień. Gdzie dokładnie?

W poniedziałek 11 kwietnia w ciągu ulicy Kędzierzyńskiej rozpoczyna się budowa muru oporowego. Ma to związek z przebudową linii kolejowej, która zmieni układ drogowy w okolicy ulic takich jak Strzelców Bytomskich, Raciborska, Zabrska czy Głogowska.

Ze względu na zakres prac konieczne jest zamknięcie jezdni. Dopuszczony na niej zostanie ruch pojazdów związany z dojazdem do posesji – przekazał Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Tradycyjnie, wprowadzona zmiana organizacji ruchu uwzględniona zostanie w nawigacji Waze.

Kędzierzyńska zamknięta do odwołania. Powstanie mur oporowy

Jak informowaliśmy kilka dni temu w tym artykule, PKP PLK zdecydowało się na przebudowę linii kolejowej nr 131 łączącej Chorzów Batory z Nakłem Śląskim. Koleje zmodernizują nie tylko tory i trakcję, ale całą infrastrukturę, łącznie z peronami na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Stary. Pojawi się również nowy przystanek „Chorzów Uniwersytet” wraz z nowoczesnym wiaduktem.

Między Chorzowem Batorym a Chorzowem Miasto powstanie dodatkowy tor w celu zwiększenia przepustowości trasy, co przełoży się na zwiększenie liczby kursów pociągów, które będą mogły osiągać do 120 km/h. Możliwa będzie również jazda znacznie dłuższych składów niż do tej pory.

Inwestycja jest ważna dla poprawy przewozów towarowych w stronę Lublińca i Kluczborka, Inowrocławia, Bydgoszczy oraz Gdańska i Gdyni.

Linia nr 131, po której poruszają się pociągi linii S8 z Lublińca przez Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów do Katowic pełni ważną rolę na mapie połączeń kolejowych województwa śląskiego. Na linii S8 w dni robocze kursuje 28 pociągów dziennie. Rocznie Koleje Śląskie przewożą na niej blisko 50 tys. pasażerów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również