Wiadomości z Chorzowa

W Chorzowie policja i straż miejska ruszają ze specjalną akcją "Przechodź bezpiecznie"

  • Dodano: 2019-09-05 08:15, aktualizacja: 2019-09-05 07:51

Potrącenia na pasach i niebezpieczne zdarzenia w ich pobliżu to duży problem naszych miast.

Dlatego trzeba przypominać o zasadach prawidłowego zachowania w rejonie przejść dla pieszych zarówno kierowcom, jak i niezmotoryzowanym.

To dlatego w Chorzowie policja i straż miejska  ruszają ze specjalną akcją "Przechodź bezpiecznie". Kampania ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców na temat zagrożeń jakie występują w pobliżu "zebr". Jednym z większych przewinień w tym zakresie jest parkowanie bezpośrednio przed lub za pasami. Właścicielom tak zaparkowanych samochodów straż miejska będzie wręczać mandaty.

Na razie będą to ulotki, które wyglądem przypominają mandat, ale od nowego tygodnia będą to już prawdziwe mandaty dla kierowców – mówi Henryk Rusnak z chorzowskiej straży miejskiej.

Oprócz ulotek zaplanowano też spotkania w szkołach, ale to nie wszystko

Do akcji włączył się także Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Już niebawem 4 przejścia dla pieszych będą jeszcze bezpieczniejsze. Przy ulicy Czempiela, Strzelców Bytomskich, Hajduckiej i Żołnierzy Września powstaną nowe słupy oświetleniowe nadające boczne światło tak, aby przechodnie byli widoczni i rzucali dodatkowy cień na ulicę.

Oprócz tego przejścia będą wyposażone w światła pulsujące, gdy zbliża się pieszy - tłumaczy Piotr Wojtala, dyrektor MZUiM - pierwsze przejście powinno być zmodernizowane do końca października.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Wanda z M.

    Żadne ulotki! Mandat - koniecznie. SM stosuje pouczenia, ludzie z tego kpią, zupełnie nie stosują się do treści owych pouczeń. Na terenie Centrum Edukacji mieszkaniec ul. Żołnierzy Września spaceruje z psem, pies hasa wolno, pozostawia odchody, właściciel nie sprząta... Strażnik Miejski nie zapytał o worki, o szczepienia p/ wściekliźnie, pouczył, że pies ma być na uwięzi i tyle...

  • Poli

    Mandaty walić a nie rozdawać jakieś ulotki. Wy jesteście od represji a nie głaskania kierowców.

  • Huyg

    Trzeba bedzie uważac na pieski...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.