Wiadomości z Chorzowa

W trosce o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy

 • Dodano: 2022-05-20 07:30, aktualizacja: 2022-05-20 07:41

Chorzowscy policjanci odwiedzają miejsca przebywania osób, które uciekły przed wojną z terenu Ukrainy. Ich liczba jest zmienna, ponieważ część znajduje schronienie w mieszkaniach, a inni postanawiają wyjechać z naszego miasta. Dlatego mundurowi regularnie przeprowadzają spotkania profilaktyczne, na których przekazują informacje, które przyczynią się do bezpieczeństwa tych osób w naszym kraju. Poważnym zagrożeniem jest handel ludźmi.

To już kolejne spotkanie chorzowskich policjantów z uchodźcami, którzy przebywają na terenie naszego miasta

Spotkanie zorganizowano, aby nie tylko przybliżyć obowiązujące w Polsce przepisy, ale przede wszystkim ustrzec przed zagrożeniami związanymi z ich trudną sytuacją życiową. Policjanci ostrzegali przed zagrożeniami związanymi z handlem ludźmi, zaginięciem, różnymi oszustwami, tak aby podczas pobytu w Polsce czuli się bezpiecznie oraz zwiększyli swoją ostrożność do osób nieznajomych. Uczestnicy spotkania poznali, czym jest handel ludźmi, jak ustrzec dziecko przed zaginięciem oraz porwaniem, gdzie należy wzywać pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Poznali zasady bezpiecznego poruszania po drodze zgodnie z  obowiązującymi w Polsce przepisami ruchu drogowego. Zwrócili także uwagę na odpowiedzialność karną. Nie zabrakło też informacji na temat wysokich grzywien za naruszenie obowiązujących w Polsce przepisów. Na zakończenie spotkania mundurowi odpowiadali na mnóstwo pytań związane z bezpieczeństwem.

Cenne rady policjantów tłumaczył wolontariusz znający język ukraiński. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ulotki, gdzie może szukać pomocy oraz pomocne broszury informacyjne.

Komentarze (31)    dodaj »

 • Jon

  Ukrofilec +

 • Rzezniczek

  U mnie w pracy pełno szoszonow kradną na potęgę chodzą pijani wdupiaja parówki z kaszą.

 • Wanda

  Uwaga!!! Sasza to podstawiony hejter. Nie wie gdzie jest Chorzów!!! Nie karmić pajaca!!!

 • Krist

  Ten jeden Sasza udowodnił tylko że jesteście bandą nienawistnych prostaczków, którzy obrażają ludzi innych nacji. Żydów pewnie też nie lubicie?

 • Eryk

  A kto tu obraża Ukraińców?? Myślisz że słowa pracuj i zarabiaj to obraza?? Gratulacje!! Cholota ciągle tak myśli.

 • Krist

  a ty ślepy jesteś? Przecież piszą tu o agresywnych grupach pijanych ukraińców, a nie o tym że mają pracować. Ja mieszkam i pracuje na pniokach więc jestem tu prawie 24h/dobę i tych agresywnych grup jakoś nie widzę. A cholotą to może ty jesteś pa jacu

 • Rryk

  Oświece cię. Mieszkańcy Pnioków napisali wniosek poparty podpisami o zwiększenie bezpieczeństwa w tej okolicy. Wniosek przez dwa tygodnie był wystawiony w Parafii św. Józefa przy ulicy Łagiewnickiej. Podpisało go kilkaset osób. Widocznie po pracy jesteś tak zamroczony że nie ogarniasz.

 • Coraz mniej mój Chorzów

  A mój syn 4 lata czeka na mieszkanie z miasta, chociaż od ukończenia technikum, uczciwie pracuje! To jest dyskryminacja polskich obywateli i kopanie chorzowian! Chodują tylko kolejne patologie i nienawiść.

 • Silesia

  Kto czeka na mieszkanie z miasta? Ja ja uczciwie pracuje i czeka na mieszkanie. Hahaha

 • Rihter

  Ci co uczciwie pracują też potrafią czekać na mieszkanie. Moja znajoma jest salową. Nie jest patologią tylko uczciwie pracującą kobietą w szpitalu. Nie ma męża i dzieci. Bo przecież według twojego miernego mniemania kto by chciał salową. Czeka na mieszkanie komunalne bo zarabia 2100 netto. Popatrz. Nie ma 20 tys zł za bycie kimś na Instagramie. Nie ma też obscenicznych zdjęć na innych portalach. Więc co?? Według ciebie powinna iść do wyra z jakimś niemotom internetowym? Takim jak choćby ty?

 • K.E.N.

  Po wielkiej akcji pomocy boimy się o to co zastaniemy w czerwcu. Kończy się pomoc państwa. Pierwszego czerwca nie ma już darmowych przejazdów komunikacją i już są problemy. Ukraińcy udają brak wiedzy lub atakują kontrolerów. Za kilka dni skończą się zasiłki. W mojej okolicy już widać zaczepki agresywnych grup. Jeszcze małe i nieznaczące. Bo jeszcze mają pieniądze. Jako obywatele miasts Chorzów rządamy ochrony przed patologicznymi zachowaniami. Nie mieliśmy żadnego wpływu na relokację tych osób. Nie będziemy godzić się na obniżanie naszego standardu życia na który latami pracowaliśmy.

 • Mirek

  Kiedy będzie spotkanie dla mieszkańców atakowanych przez agresywne grupy Ukraińców???? W parku przy Mariańskiej już nie można wyjść z dzieckiem!!!! Na ławkach śpiący pijani Ukraińcy. W sklepie przy Opolskiej ciągłe awantury. Już nie mówiąc o sytuacji z ośrodka zdrowia przy Pawła gdzie pijany Ukrainiec uderzył kobietę podczas rejestracji bo on ma być pierwszy w kolejce. Tu na szczęście zareagowali mężczyźni pacyfikując degenerata.

 • Lidia

  A policja była wezwana? Za to jest kara przecież. I jakoś nigdzie o tym nie piszą i nie trąbią

 • Es

  Policja?? He He pewnie była. Po trzech godzinach przyjechali by nic nie robić jak znam policję w Chorzowie.

 • Kora

  Przecież w poradni są kamery

 • Sara

  Przy budynkach dawnych zakładów mięsnych na ulicy Janasa są stale organizowane libacje alkoholowe ludności ukraińskiej. Później często przenoszone do parku na Pniokach. Jest to proceder stały i jak widać brak zaangażowania służb. Czasem raz w miesiącu przyjedzie patrol. Oby nie doszło do linczu. Bowiem obywatele ukraińscy coraz częściej zaczepiają mieszkańców okolicznych osiedli.

 • Sasza

  aha no tak, cwajka to była zawsze taka spokojna dzielnica pełna porządnych obywateli i absolutnie nie było tam menelstwa. Swoją drogą jak nie widzisz zaangażowania służb zawsze możesz zadzwonić na 112 i zgłosić to, co tam się dzieje.

 • Wania

  Coś ci się okolica pomyliła onuco.

 • Sasza

  cwajka, czy pnioki, jeden [...] z menelami. A onucom to ty chyba coś na kolanach robisz menelu

 • Ojgyn z Pnioków

  Nie mierz wszystkich swoją miarą. To, że jesteś awanturnik bez kultury, nie oznacza, że tu masz pobratyńców. Używane przekleństwa wśród ludzi na poziomie nie wzmocni wypowiedzi, upodli jedynie jej kontekst. Niestety myślę, że jesteś z ,,cwajki,,. Stąd poziom, cel, efekt.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również