Wiadomości z Chorzowa

Z młodzieżą o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2021-10-27 06:15, aktualizacja: 2021-10-27 06:27

Jak nie stać się ofiarą zagrożeń czyhających na co dzień zarówno tych realnych jak i wirtualnych radzili uczniom z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 policjanci z chorzowskiej jedynki.

Najpierw przedstawiciel drogówki poruszył temat nowych zmian w przepisach ruchu drogowego, a następnie mundurowi omówili problematykę zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się surfując po Internecie.

Dzielnicowi rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Chorzowie. Najpierw mundurowi przypomnieli o zmianach w przepisach i objaśniał, co dokładnie zmieniło dla każdego użytkownika dróg, niezależnie czy porusza się on pieszo, jeździ rowerem, autem czy choćby hulajnogą. Tematem drugiej części spotkania było bezpieczeństwo w Internecie. Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń, z którymi mogą spotkać się, surfując po Internecie, jak np. kontakt z nieznanymi osobami, możliwość utraty bądź nieświadomego wydania danych tzw. wrażliwych zawierających informacje personalne, dotyczące miejsca zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, czy numer konta bankowego. Oprócz informacji na temat zagrożeń, z jakimi można spotkać się w sieci mundurowi, zwrócili uwagę również na zachowania młodych ludzi, które mogą pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Zwieńczeniem spotkania była dyskusja, podczas której jej uczestnicy podsumowali przekazane uprzednio treści.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również