Wiadomości z Chorzowa

Zostań żołnierzem! Rusza nowy system rekrutacji

  • Dodano: 2020-09-17 11:00

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej! Uruchomiono nowy system rekrutacji, skracający cały proces o 140 dni. 

Błyskawiczna rekrutacja

Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego maksymalnie dwóch dni zrealizują wszystkie niezbędne formalności. Do tej pory wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym szkolenie przygotowawcze, trwało średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni. To tylko niektóre ze zmian, które już od dziś dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim.

Nowy portal rekrutacyjny

Oprócz tradycyjnego składania wniosków do Wojskowych Komend Uzupełnień, Wojsko Polskie uruchomiło rekrutację w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego. To kolejna, obok ePUAP, elektroniczna forma aplikowania do wojska. Wojskowe Centra Rekrutacji - bo tak będą się nazywały miejsca spotkań administracji wojskowej z kandydatem ruszą w połowie września. Mogą się do nich zgłaszać kandydaci do czynnej służby wojskowej. WCR-y powoływane będą na terenie całego kraju, w miejscach gdzie występuje duże zainteresowanie służbą wojskową.

Łatwa droga do służby!

W środę, 2 września uruchomiono portal rekrutacyjny do Wojska Polskiegozostanzolnierzem.pl. Na portalu, każdy kto chce się zgłosić do Wojska Polskiego może to zrobić. Dokona rejestracji, a następnie zostanie poinformowany gdzie i kiedy ma się zgłosić. Miejsce spotkania przedstawicieli wojska z kandydatem będzie dobierane w zależności od miejsca zamieszkania danego kandydata. Nie będzie tak jak dotychczas, że kandydaci musieli załatwiać formalności w różnych miejscach kraju, daleko od miejsca zamieszkania.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wojak Szwejk

    Punkt 1Znajdź wujka lub ciotkę pracująca w PiS Punkt 2 Zapisz się do wojskaPunkt 3Zostań generałemPunkt 4Pobieraj 40 tyś zł. póki wujek lub ciotka jest w PiS

  • Porucznik Lukasz

    I jeszcze lewatywa!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.