Wiadomości z Chorzowa

Żyrafa z chorzowskiego ZOO została maskotką Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet

  • Dodano: 2020-12-04 11:15

Rzeźba żyrafy z Parku Śląskiego i rezydentka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego - Lunani stały się inspiracją przy wyborze maskotki na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet, które w przyszłym roku odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

- Dlaczego Żyrafa? Odpowiedź jest prosta. To przecież właśnie to zwierzę wita spacerowiczów Parku Śląskiego, na którego terenie położony jest Stadion. Jej 16-metrowa, żelbetowa konstrukcja stoi przed Parkiem już 61 lat. Żyrafa doczekała się nawet swojej alei – Alei Żyrafy, która prowadzi prosto do śląskiego ZOO. Żyrafa wita gości, żyrafa zaprasza do współpracy inne zwierzęta - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

Lunani jest najmłodszą żyrafą w zoo. W przyszłym roku witać będzie gości – World Athletics Relays Silesia 21. Wybrano ją na oficjalną maskotką imprezy. Jednak nie będzie ona jedyna. Sztafeta to przecież drużyna czteroosobowa, potrzebni są zatem jeszcze trzej członkowie bądź członkinie. Każda z maskotek – podobnie jak Lunani – będzie miała swój żywy pierwowzór w śląskim ZOO. Co więcej, każde zwierzę – pierwowzór zostanie objęte opieką przez World Athletics Relays Silesia21.

- Pierwsza maskotka jest już znana, jej imię też. Niebawem ogłosimy więcej informacji na temat 3 pozostałych członków zwierzęcej sztafety, do której powołanie będą mogli wysłać kibice. Szczegóły wkrótce - czytamy na stronie Stadionu Śląskiego.

World Athletics Relays Silesia21 to zawody niezwykle prestiżowe. Będzie to ostatnia możliwość zdobycia kwalifikacji olimpijskiej oraz kwalifikacja na lekkoatletyczne mistrzostwa świata Oregon’22. World Athletics Relays Silesia21 będzie piątą w historii edycją imprezy, ale dopiero pierwszą rozegraną w Europie. Wcześniej gospodarzami zawodów były Bahamy (trzykrotnie) oraz japońska Jokohama. Organizatorem Silesia21 są World Athletics, Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski. Zawody odbędą się 1-2 maja 2021 roku.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

  • nowak

    A ja jestem pod wrażeniem kariery obecnego dyrektora zoo. Ciekawe czyja to maskotka....

  • gratulacje

    gratulacje

  • Yoda

    Dla żyrafy xd

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.