Wiadomości z Chorzowa

Jak się uczyć rysunku

  • Dodano: 2022-06-03 06:30, aktualizacja: 2022-06-03 06:34

Prawdą jest, że nauka w mniejszych grupach przynosi większe korzyści. Nauczyciel ma więcej czasu dla uczniów, może dokładnie omówić temat i każdemu poświęcić tyle uwagi, ile potrzeba. Nie może więc dziwić spore zainteresowanie prywatnymi lekcjami języków obcych, nauki grania na instrumencie czy rysowania. W tym artykule chcemy zająć się rysunkiem i metodami nauki, które są dostępne dla początkujących i bardziej zaawansowanych adeptów.

Jak się uczyć?

Zacznijmy może od tego jak się w ogóle uczyć. Są różne sposoby nauki, jedne bardziej skuteczne, drugie mniej. Metoda „zakuj, zdaj, zapomnij” znana ze szkoły nie sprawdza się, gdy chodzi o naukę przedmiotów, które są dla nas istotne. Samo zainteresowanie tematem jest pierwszym krokiem w stronę sukcesu. 

Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się rysować, mówić po angielsku, czy grać na pianinie, zawsze będziesz powtarzać pewne czynności. Ludzki mózg bardzo dobrze reaguje na systematyczne powtarzanie obrazów, dźwięków czy ruchów. Nauka rysunku wymaga ciągłego powtarzania pewnych schematów w celu ich utrwalenia, dlatego systematyczność i ciężka praca będą Ci towarzyszyć przez cały proces nauki rysunku. Pamiętaj! Dobrą praktyką jest robienie przerw, które pozwolą odpocząć umysłowi. Przerwa 5 minut na każdą godzinę nauki potrafi zdziałać cuda.

Jak uczyć się rysować?

Jeżeli planujesz zacząć studia na ASP czy architekturze musisz mieć talent i umiejętności Największe i najbardziej uznane polskie uczelnie mają kilkudziesięciu chętnych na jedno miejsce. Zarówno na ASP, jak i na architekturze rysunek odgrywa ogromną rolę przy rekrutacji.

Sposoby na naukę rysunku

Wyróżniamy cztery główne sposoby nauki:

  • darmowe internetowe kursy,
  • płatne internetowe kursy,
  • naukę z podręczników,
  • prywatne lekcje rysunku.

Prawdopodobnie większość osób w pierwszej chwili próbuje uczyć się rysowanie z kanałów na YouTube, które oferują darmowe lekcje. Ta metoda ma swoje zalety, takie jak łatwa dostępność czy brak kosztów, ale niestety jest ona mało efektywna. Materiały często nie mają przemyślanego programu nauczania, ponieważ tworzone są przez osoby bez wykształcenia. 

Nauka rysunku z podręczników powoli odchodzi do lamusa. Co prawda wiedza tam zawarta ciągle jest aktualna, ale to dość archaiczny sposób. Jednak zaletą takich podręczników jest przemyślana struktura, dzięki której krok po kroku uczymy się jak rysować.

W przypadku płatnych kursów internetowych mamy do czynienia zarówno z wiedzą podręcznikową, jak i praktycznym spojrzeniem na zawód architekta czy artysty. Zyskujemy łatwy multimedialny dostęp do treści, które ułożone są wedle schematu. Czy ten schemat jest dobry? To zależy w głównej mierze od osoby tworzącej kurs. Jednak tu pojawiają się problemy ze zbyt wysokimi kosztami i brakiem bezpośredniego kontaktu z prowadzącym.

Prywatne lekcje rysunku

Najlepszym rozwiązaniem wydają się prywatne lekcje rysunku. Wadą tego rozwiązania jest jedynie wyższa cena w porównaniu do nauki online czy kupowania podręczników. Jednak efekty z całą pewnością to zrekompensują! Weźmy na przykład Szkołę Rysunku DOMIN, która organizuje prywatne lekcje rysunku we Wrocławiu. Przemyślany program szkolenia połączony z wieloletnią wiedzą wykładowców sprawiają, że osoby kończące kurs nie mają większych problemów ze zdaniem egzaminów na studia. Mało tego - wielu kursantów DOMIN uzyskuje najlepsze wyniki na swoich uczelniach, co przekłada się na lepszą perspektywę zawodową.

Program nauczania jest nie tylko przemyślany, ale i sprawdzony. Gwarantuje szybkie rezultaty, którymi sam się zaskoczysz. Bezpośredni dostęp do wiedzy i rad nauczyciela pozwala na szybkie uzyskanie odpowiedzi na pytania i wyeliminowanie błędów. Z kolei praca w grupie działa motywująco i zachęca do czynienia progresu. Zachęcamy do sprawdzenia oferty DOMIN Wrocław zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.