Wiadomości z Chorzowa

Jak zrobić loki na długich włosach nie niszcząć włosów

  • Dodano: 2022-12-16 07:45, aktualizacja: 2022-12-16 07:57

Po stylizacji termicznej, zabiegach chemicznych i tym podobnych, Twoje nowe pasma potrzebują czasu, cierpliwości i mnóstwa troski, by wrócić na właściwe tory. Sprężyste loki są zdecydowanie w zasięgu ręki, jeśli wyrobisz sobie zdrowe nawyki dotyczące włosów.

Zdecyduj: Przycinanie czy wielkie cięcie

Jeżeli zapuszczenie kręconych włosów od zera nie wchodzi w grę, zacznij od podcięcia. Chociaż nie jest to najbardziej idealna opcja, "big chop" (czyli obcięcie wszystkich zniszczonych włosów) jest najlepszym sposobem na odkrycie swojej naturalnej struktury i rozpoczęcie od nowa, aby uzyskać jak najzdrowsze rezultaty. Jest to szczególnie ważne, jeśli poddałeś się chemicznemu prostowaniu włosów, które powoduje, że włosy są trwale proste, a odrost kręcony. Jeśli jednak nie jesteś psychicznie przygotowany na drastyczne cięcie, zacznij od małych kroków. Szczegóły na esomed.pl

Przestaw się na jedwab

Naturalnie kręcone włosy są często bardziej suche i podatne na łamanie - tu z pomocą przychodzi jedwab. Przestaw się na jedwabne gumki do włosów, które ograniczają ciągnięcie, plątanie, gniecenie i tarcie związane ze zwykłym wiązaniem włosów. W nocy zbierz włosy w luźnego, wysokiego kucyka, zabezpiecz go gumką i połóż głowę na jedwabnej poszewce, aby zniwelować szkodliwe skutki przewracania się.

Głęboka pielęgnacja przynajmniej raz w tygodniu

To, co dzieje się pod prysznicem, nadaje ton wytrzymałości, nawilżeniu i ogólnemu zdrowiu włosów kręconych. Upewnij się, że przynajmniej raz w tygodniu stosujesz głęboką odżywkę, wzbogaconą o kwasy tłuszczowe i witaminy z grupy B, która przywróci witalność włosom suchym i zniszczonym. Nie oznacza to jedynie nałożenia maski na gorące włosy w przerwie między myciem a odżywką - zalecane "5-10 minut" nie jest wystarczające dla loków. Zamiast tego, po umyciu włosów, nałóż maskę na pasma, przykryj głowę czepkiem prysznicowym, wypełnij czepek ciepłem z suszarki i pozostaw na 30 minut przed spłukaniem. Pomoże to głęboko nawilżyć i odbudować barierę ochronną włosów, co zapobiegnie ich łamaniu.

Zacznij od łatwej stylizacji

Po pierwsze, zawsze układaj swoje pasma, gdy są znacznie wilgotne. A jeśli w trakcie układania wyschną, użyj butelki z wodą w sprayu, by je ponownie zwilżyć. Ta cztero-etapowa procedura jest zgodna z trzema produktami, których będziesz potrzebować: odżywką, środkiem do stylizacji i żelem. Przeczesz palcami pasma kremem bez spłukiwania, który zapobiega puszeniu się włosów i zapewnia im nawilżenie.

Uwaga: Nie rób przedziałka tam, gdzie włosy "powinny spadać". Ta metoda zwiększy objętość i ruch, ponieważ możesz przerzucać włosy na dowolną stronę w ciągu dnia. Oddziel włosy i nałóż krem do stylizacji loków. Dłońmi nałóż formułę na pasma, a następnie przeczesz je w górę, tworząc wzór loków. Skręć pasma, które wymagają dodatkowego kształtowania, zwłaszcza te, które okalają twarz. Odwróć włosy tak, by znajdowały się przed twarzą i nałóż żel, wykonując ruchy ściskające, by utrwalić fryzurę.

Odwróć włosy na prawą stronę i kontynuuj gniecenie pasm do góry, a następnie powtórz to po lewej stronie. Susz włosy na powietrzu lub za pomocą dyfuzora, który można przymocować do suszarki, aby równomiernie rozprowadzić ciepło, jednocześnie podnosząc i rozdzielając włosy, aby nadać im większą objętość i definicję loków. Dzięki współpracy z serwisem suprofit.com powstał artykuł.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.