Wiadomości z Chorzowa

Lekarz online wsparciem w każdej chwili

  • Dodano: 2022-12-22 14:45

Lekarz przyjmował zdalnie w czasie pandemii, ale obecnie również możesz skorzystać z teleporady, czyli konsultacji online. Jeśli chcesz umówić wizytę ze specjalistą, płatności możesz dokonać w dowolnej formie. Bez wychodzenia z domu, otrzymasz natychmiastową pomoc, zwolnienie lekarskie i receptę.

Czy lekarz online skutecznie pomaga pacjentom?

Konsultacja lekarska przynosi wiele korzyści, ponieważ może odbywać się całkowicie telefonicznie na terenie Polski. Pacjent, który ma wysoką gorączkę i jest mocno osłabiony, nie musi przychodzić do gabinetu, ponieważ poradę uzyska na odległość. Jest to ogromna ulga, bo przy grypie, anginie czy zapaleniu oskrzeli, zalecane jest leżenie w łóżku. Lekarz online NFZ w trakcie konsultacji online ma możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego, na które podstawie wypisywana jest e recepta, a wszystko po postawieniu diagnozy.

Ta forma wizyty jest komfortowa. Lekarz online świadczył skuteczną pomoc w czasie pandemii Covid-19. Obecnie nadal można korzystać z porad lekarza online, na co pozwala postęp technologiczny. Dzięki udostępnieniu obrazu lekarz rodzinny widzi pacjenta i ma z nim kontakt wizualny. Chory w każdej chwili może otrzymać odpowiedź na zadane pytanie. Jest to profesjonalne podejście do terapii, przynoszące oszczędność czasu.

Dlaczego lekarz przez telefon jest najlepszym pomysłem na wizytę online?

Wizyty lekarskie w okresie wzmożonych zachorowań, są utrudnione z uwagi na zbyt dużą liczbę pacjentów. W takiej sytuacji zdarza się i to nierzadko, że trzeba stać w kolejce od wczesnych godzin porannych, żeby była możliwa konsultacja medyczna. Lekarz online za darmo jest w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, ponieważ jest to duża oszczędność czasu i wygoda. Kolejną sytuacją, w której można przeprowadzić konsultację online, jest ta, gdy potrzebna jest pomoc medyczna w drodze. Zawodowi kierowcy nie są w stanie dojechać z drugiego końca Polski do przychodni, więc mogą skontaktować się z lekarzem online, by uzyskać poradę oraz leki. Recepta online może zostać wykupiona w dowolnej aptece.

Jednym słowem z każdego miejsca i o dowolnej porze, chory przedzwoni i skorzysta z fachowej pomocy. Jeśli jest potrzebna konsultacja w godzinach wieczornych, nie trzeba jeździć na SOR czy dzwonić na pogotowie, jak w przypadku wysokiej gorączki czy ostrym bólu, bo e-lekarz jest zawsze dostępny.

Czy jest możliwa konsultacja online ze specjalistą?

Lekarz POZ pomaga dzieciom i dorosłym w dolegliwościach ogólnych, ale również chorobach wewnętrznych. Ma za zadanie opiekować się pacjentami w zakresie podstawowym. Nie jest uważany za specjalistę, ponieważ zajmuje się tylko ich ogólnym stanem zdrowia. Lekarz rodzinny ma profesjonalne podejście, więc podejrzewając chorobę, kieruje daną osobę na badania laboratoryjne. Kiedy jego przypuszczenia się potwierdzą, wypisuje skierowanie i wówczas trzeba udać się na konsultację ze specjalistami z określonej dziedziny.

Pacjenci, którzy pierwszy raz korzystają z teleporady, nie zawsze wiedzą ja działa konsultacja online. Kiedy chcą się skontaktować z wybranym specjalistą, muszą zaznaczyć na stronie przychodni, drogę kontaktu i termin. Następnie podają swoje dane osobowe i opłacają wizytę online. W porze umówionej konsultacji czeka e-lekarz, który przeprowadza szczegółową rozmowę. Do wyboru są trzy metody kontaktu: telefonicznie, czat i wideo. Lekarz przeprowadza wywiad medyczny, gdy problemy zdrowotne może zdiagnozować i rozwiązać na odległość. Pacjent otrzymuje od ręki zwolnienie lekarskie. Często się zdarza, że leczenie chorób zdalnie nie jest możliwe, więc lekarz przez telefon umawia chorego na wizytę w gabinecie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.