Wiadomości z Chorzowa

Manekiny damskie - jak dobrać je, by idealnie eksponowały modę?

  • Dodano: 2019-12-05 08:45, aktualizacja: 2019-12-05 08:51

Manekiny są jednym z kluczowych elementów visual merchandisingu. Źle dobrane modele mogą zaburzyć najlepiej zaprojektowaną witrynę, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dobranie ich tak, by jak najlepiej pasowały do eksponowanych kolekcji. Jak to zrobić?

Manekiny damskie – cała postać czy fragment?

Przede wszystkim należy dobrać manekina do asortymentu, jaki mamy w sklepie. Jeżeli prowadzimy butik, w którym sprzedajemy całe kolekcje, to lepiej sprawdzą się manekiny damskie prezentujące całą postać. Jeżeli jednak nasz sklep poświęcony jest np. wyłącznie biżuterii lub kapeluszom, to lepiej wybrać manekiny przedstawiające konkretną część ciała – rękę, głowę lub tors. Dobranie manekina męskiego lub damskiego ma kluczowe znaczenie dla właściwej ekspozycji ubrań – różnice w typowej męskiej i damskiej sylwetce są na tyle istotne, że manekiny typu uniseks nie pozwolą wyeksponować wszystkich walorów stroju.

Damskie manekiny typu packshot

Osobną kategorią manekinów są kukły używane do wykonywania tzw. zdjęć packshot, czyli prezentujących sam produkt – bez aranżacji. Tego typu zdjęcia często widujemy na portalach aukcyjnych – są przydatne ze względu na to, że na miniaturkach lepiej widać produkt, gdy występuje solo. Manekiny do packshotów często są wykonane w ten sposób, że nie widać szyi – każdy, kto widział film „Niewidzialny człowiek” wyobrazi sobie ten efekt. Jednak i te manekiny dzielą się na manekiny damskie i męskie, a także dziecięce.

Jakie manekiny damskie będą pasować do Twojej kolekcji?

Przy wyborze manekinów do sklepu najlepiej jest przejrzeć dostępne oferty i zastanowić się, jakie będą najlepiej współgrać ze stylem, w jakim jest oferowana przez nas odzież. Jest wielu producentów oferujących różne typy manekinów. Jednego z nich znajdziecie tutaj: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3 Oprócz różnych sylwetek i materiałów manekiny występują w różnych stylach – niektóre manekiny damskie są realistyczne, a niektóre abstrakcyjne; niektóre przyjmują pozycje idealne do prezentacji odzieży sportowej, a na innych najlepiej będzie wyglądać zmysłowa bielizna

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.