Wiadomości z Chorzowa

Potrzebujesz uniwersalnego roweru? Sprawdź crossowy

  • Dodano: 2021-07-01 07:45, aktualizacja: 2021-07-01 07:49

Chcąc jeździć na rowerze po różnym terenie, nie musimy inwestować w oddzielne rodzaje jednośladów. Jest jeden typ, który nosi miano uniwersalnego. To rower crossowy. Sprawdź, jak został on przystosowany do jazdy w różnych warunkach!

Podczas przeglądania dostępnych jednośladów w sklepie rowerowym można zauważyć wiele ich rodzajów. Większość z nich ma jedno konkretne przeznaczenie. Rowerami MTB pokonamy leśne zjazdy i podjazdy, a także trudniejsze drogi. Jednoślady turystyczne umożliwią nam wyruszenie w daleką podróż, zapewniając przy tym maksimum komfortu. Rowery miejskie z kolei to świetne rozwiązanie do pokonywania kilometrów w zurbanizowanym terenie. Czy jest zatem jakaś propozycja dla osób, które chciałyby wyruszyć w te wszystkie miejsca, ale jednym jednośladem? Owszem! Rower crossowy został specjalnie przygotowany do różnych warunków, w których chcemy podróżować. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Uniwersalny rower? Crossowy!

Ilekroć będziemy czytać bądź słuchać na temat roweru crossowego, dowiemy się, że to jednoślad 2 w 1. Dlaczego? Otóż ma on wiele cech wspólnych pochodzących z jednośladów górskich (MTB) oraz trekkingowych.

Rama

W przypadku rowerów crossowych, takich jak Kross Evado, mamy do czynienia z lekką aluminiową ramą. Jest ona trwała i odporna na ewentualne uszkodzenia. Nawet po kilku latach używania, prezentuje się bardzo dobrze. Istotna przy tym jest także jej waga. W związku z tym, że zastosowano tutaj lekką konstrukcję o agresywnej geometrii, cross staje się bardzo zwrotnym jednośladem.

Koła

Na pierwszy rzut oka koła w rowerze crossowym mogą przypominać te z modeli MTB. Są one jednak trochę węższe. Zazwyczaj ich szerokość to 38-44 mm. Mają one charakterystyczny bieżnik. Dzięki temu możemy bez problemów pokonywać drogi asfaltowe, leśne, a także polne.

Gdzie jeździć?

Rowerem crossowym dotrzemy w większość wybranych przez siebie miejsc. Jest on bardzo komfortowy, niczym jednoślad trekkingowy. Chcemy pojeździć po mieście? Żaden problem! Wycieczka do lasu? Oczywiście! Podróż za miasto i pokonywanie szutrowych ścieżek? Cross sprawdzi się na nich wyśmienicie. Co więcej, konstrukcja taka pozwala na dość szybkie pokonywanie kolejnych kilometrów. Pomaga w tym także duża ilość biegów.

Podsumowanie

Na rynku jednośladów dostrzegamy wiele propozycji dedykowanych jednemu stylowi jazdy lub terenowi. Wśród nich przebija się jednak rozwiązanie uniwersalne, czyli rower crossowy. Jest on komfortowy, a jednocześnie zadziorny, jak MTB. Sprawdzi się doskonale w różnych warunkach drogowych, zapewniając maksimum przyjemności z jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.