Wiadomości z Chorzowa

Siedziba spółki z o.o. w biurze wirtualnym

  • Dodano: 2021-06-01 16:45

Obecnie rządzący politycy proponują znaczne podwyżki danin publicznych od działalności gospodarczej. Czy jest to więc czas, by założyć spółkę z o.o. i zarejestrować ją na adresie wirtualnego biura ?

Czym są wirtualne biura ?

Wirtualne biura przyszły do nas z zachodu, gdzie istnieją od lat w związku z drogimi nieruchomościami w centrach takich miast jak Nowy Jork czy Londyn.

Dodatkowo nastąpiła tendencja do samozatrudnienia się i bycia tak zwanym freelancerem, obsługującym zlecenia od różnych firm i działającym jako wolny strzelec.

Kolejną modą młodego pokolenia jest ekonomia współdzielenia, czyli by coś użytkować tanio wraz z innymi a nie posiadać na własność.

Wirtualne biura w Warszawie świetnie wpisują się w tę modę, sprawdź ceny wirtualnego biura - biurowirtualnewarszawa.pl

Wirtualne biuro to miejsce, w którym możesz zarejestrować siedzibę swojej działalności gospodarczej lub spółki. Niestety kolejną modą przychodzącą do nas z zachodu jest podwyżka podatków personalnych przy jednoczesnych niskich podatkach spółek lub korporacji. W zasadzie to korporacje z siedzibą w Luksemburgu czy Irlandii najprawdopodobniej w ogóle nie płacą żadnych podatków, ale wracając do naszego polskiego podwórka to nasze polskie spółki z o.o. dla małych przedsiębiorców mają opodatkowanie rzędu 9%. Jest to więc znacznie mniej niż to co proponują politycy dla działalności gospodarczych.

Na jakim adresie założyć spółkę z o.o. ?

Niezależnie z jakiego jesteś rejonu kraju to możesz założyć spółkę z o.o. z siedzibą w Warszawie.
Siedzibą tą może być wirtualne biuro w Śródmieściu ( centrum ) Warszawy. Zobacz jak wygląda Śródmieście Warszawy - biurowirtualnewarszawa.pl/warszawa-srodmiescie.html

To świetny biznesowy adres. Wirtualne biura znajdują się w zabytkowych kamienicach zlokalizowanych wśród drapaczy chmur jak Varso Tower, Q22, Skyliner, Rondo 1 czy Central Point.

Jak działa wirtualne biuro ?

Wirtualne biuro to realny lokal położony w centrum Warszawy, w bliskiej lokalizacji do Dworca Centralnego, czynny w typowych godzinach pracy biur, posiadający stały personel, sekretariat i sale do spotkań na posiedzenia zarządów spółek.

Wirtualne biuro odbiera wszelką korespondencję swoich klientów. Klienci w czasie rzeczywistym są informowani o tym skąd przyszła korespondencja, istnieje też abonament, w którym korespondencja jest skanowana i wysyłana na email w PDF.

Warto podkreślić, że dobre wirtualne biura to takie, których właściciel jest jednocześnie właścicielem lokalu, w którym się mieszczą, gdyż klienci wirtualnych biur ( spółki z o.o., spółki komandytowe, działalności gospodarcze, fundacje czy stowarzyszenia ) to formalnie najemcy tego lokalu, mający prawo do przebywania na przykład w salach do spotkań.

Wirtualne biuro to zatem w pełni wyspecjalizowany lokal do obsługi sekretarskiej Twojej firmy a biorąc pod uwagę tendencje z Europy Zachodniej z lat poprzednich warto rozważyć przejście z działalności gospodarczej na niżej opodatkowaną spółkę z o.o. i prowadzić spółkę na tej samej zasadzie co działalność, czyli przepisać wszystko na spółkę i płacić tylko 9% podatku dochodowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.