Wiadomości z Chorzowa

Wirtualne biuro - nowy wymiar biznesu

  • Dodano: 2020-08-06 10:45

Każdy przedsiębiorca wie, że aby firma prężnie się rozwijała, należy zainwestować w nią dużą ilość pieniędzy. Jest to bardzo istotne, szczególnie na samym początku, kiedy dopiero zaczynamy budować jej wizerunek na rynku, aby uzyskać pierwszych potencjalnych klientów. Dlatego w tym okresie potrzebujemy jak najwięcej środków finansowych, koniecznych do sfinansowania reklam, wizytówek, produktów, wynagrodzeń pracowników itp. Niestety, na drodze każdego początkującego przedsiębiorcy zawsze pojawia ten sam problem, a mianowicie konieczność zakupu lub wynajmu biura, które nie tylko spełnia rolę przestrzeni do pracy, ale przede wszystkim głównej siedziby, której adres jest bezwzględnie wymagany do zarejestrowania naszej firmy zgodnie z prawem.

Oficjalny adres przedsiębiorstwa umożliwia także sprawne odbieranie korespondencji oraz ma wpływ na jej wizerunek w oczach potencjalnych klientów i inwestorów. Niestety nabycie odpowiedniego miejsca na siedzibę firmy jest z reguły bardzo kosztowną inwestycją, zwłaszcza w dużych miastach, pochłaniającą znaczną część środków, które mogłyby być wykorzystane w celach rozwojowych i marketingowych. Ponadto jeśli firma nie zatrudnia wielu pracowników lub jej praca odbywa się głównie zdalnie, przestrzeń biurowa staje się po prostu zbędnym wydatkiem. Właśnie dla tego typu przedsiębiorstw, świetną alternatywą może okazać się skorzystanie z usług biura wirtualnego.

Na czym polegają usługi biura wirtualnego?

Podstawową usługą świadczoną przez biura wirtualne jest nadawanie adresu, pod którym można zarejestrować główną siedzibę firmy, co jest wymagane przez polskie przepisy prawne. Na ten adres kierowana jest także korespondencja biznesowa, jednak w celu zaoszczędzenia czasu i sprawnego działania, pracownicy biura wirtualnego mają możliwość przesyłania jej skanów bezpośrednio na firmowego maila. Wirtualne biuro zapewnia również indywidualne numery telefonów dla firm korzystających z jego usług oraz odbieranie telefonów w ich sprawach. Z kolei jeśli raz na jakiś czas potrzebujemy fizycznej przestrzeni do spotkań np. z pracownikami bądź klientami, wirtualne biuro oferuje udostępnianie salek konferencyjnych lub miejsc do pracy biurowej. Więcej informacji: Dodatkowe informacje o ofercie prestiżowego adresu dostępne są na stronie https://www.wirtualne-biuronowogrodzka. pl - sprawdź pakiety cenowe.

Zalety wirtualnego biura

Pierwszą zaletą wirtualnego biura jest oczywiście znaczna redukcja kosztów związana z wynajmem miejsca pod siedzibę firmy i koniecznością utrzymywania go w dobrym stanie. Ponadto, oszczędzamy w ten sposób sporo cennego czasu, który poświęcilibyśmy na poszukiwanie odpowiedniej przestrzeni oraz załatwianie formalności związanych z posiadaniem bądź wynajmowaniem nieruchomości. Co więcej, wirtualne biura oferują również wsparcie, np. w postaci tworzenia biznesplanów, doradztwa w wielu dziedzinach, wyrabiania wizytówek i pieczątek czy obsługi prawnej i księgowej, co może stanowić ogromną pomoc i udogodnienie, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki na rynku biznesowym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wirtualnego biura?

Decydując się na usługi wirtualnego biura, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest lokalizacja, gdyż to od niej zależy pod jaki Urząd Skarbowy będzie podlegać nasza firma. Co więcej, warto by znajdowało się ono w łatwo dostępnym miejscu, w przypadku potrzeby skorzystania z fizycznej przestrzeni biurowej lub konferencyjnej. Innym istotnym czynnikiem jest jakość usług oferowanych przez biuro, gdyż to od niej zależy, czy sprawy naszej firmy będą załatwiane w sposób metodyczny i profesjonalny. Ponadto poziom świadczonych usług może w dużym stopniu wpływać na jej wizerunek w oczach kontrahentów, co ma znaczący wpływ na jej dalszy rozwój i dochodowość. Wirtualne biura są doskonałą alternatywą dla wielu przedsiębiorców, którzy nie potrzebują stałej przestrzeni biurowej lub chcą zminimalizować koszty prowadzenia firmy, przynajmniej w początkowym okresie. Pomimo wątpliwości co do legalności takiego rozwiązania występujących w przeszłości, usługi wirtualnego biura są w pełni zgodne z prawem. Jeśli więc należymy do grupy początkujących przedsiębiorców lub po prostu chcemy pozbyć się ciężaru w postaci wynajętego biura, już dziś warto zapoznać się z ofertą wirtualnych biur, świadczonych w wielu miastach.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.