Wiadomości z Chorzowa

Wózki 3w1 - wózek głęboki w zestawie ze spacerówką i fotelikiem

  • Dodano: 2021-04-06 08:45, aktualizacja: 2021-04-06 08:56

Wózek 3w1 to uniwersalne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcje wózka głębokiego, spacerowego wraz z możliwością wpięcia w stelaż fotelika samochodowego.  Ogromną zaletą tego typu wózków kompaktowych jest fakt, że w dowolnym momencie można zmienić wersję z gondolą na spacerówkę i odwrotnie. To właśnie sprawia, że takie wózki doskonale nadają się na różne podróże.

System podróżny wózka 3w1

System podróżny wózków wielofunkcyjnych polega na możliwości łatwego składania wózka głębokiego lub spacerowego za pomocą poszczególnych modułów, w zależności od potrzeb w danej chwili.

W zestawie 3w1 znajduje się wózek głęboki, siedzisko spacerowe oraz fotelik samochodowy, potocznie nazywany nosidełkiem, który dzięki specjalnym adapterom można umieszczać na stelażu, co umożliwia szybkie przemieszczanie się z dzieckiem, niepotrzebnie go nie budząc. Warto pamiętać jednak, że nosidełko nie zastąpi gondoli – na dalsze podróże warto skorzystać z gondoli, w której dziecko może leżeć w odpowiedniej pozycji. Przy wyborze odpowiedniego nosidełka warto sprawdzić jego funkcje bezpieczeństwa i sposoby montażu w samochodzie.

Ważne jest również to, że siedziska spacerowe w wózkach 3w1 najczęściej posiadają możliwość ustawienia pozycji leżącej, dzięki czemu dziecko, które wyrośnie już z gondoli, wciąż może wygodnie spać podczas spacerów.

Wózek 3w1 – przedziały wagowe modułów

Wózek 3w1 to produkt idealny dla dziecka od urodzenia do mniej więcej 4. roku życia. W jego skład wchodzi bowiem gondola przeznaczona dla noworodka do 6. miesiąca życia; fotelik samochodowy z przedziału wagowego 0-13 kg oraz spacerówka, która może służyć dziecku od momentu, kiedy będzie potrafiło już samodzielnie siedzieć aż do osiągnięcia 15 kg lub 22 kg w zależności od modelu. Jeśli chcemy dłużej korzystać ze spacerówki, warto wybrać te modele, które pozwalają na przewożenie dzieci do 22 kg.

Wózek 3w1 a warunki terenowe

O ile nosidełko świetnie sprawdzi się, kiedy wymagana jest mobilność i szybkość przemieszczania, o tyle wózek głęboki oraz siedzisko spacerowe szczególnie przydadzą się podczas dłuższych wypraw.

W związku z tym, że wszystkie moduły umieszczane są na tym samym stelażu, najczęściej montowane są w wózkach 3w1 solidne koła na każdy teren. Najlepsze na podróż są żelowe (bezawaryjne) lub pompowane koła, gdyż te sprawdzają się najlepiej w trudnych warunkach. Aby każdy spacer był wygodny i przyjemny, bardzo ważna jest dobra amortyzacja, która zapewnia płynną jazdę. W wielu modelach można spotkać amortyzację kół przednich, ale są również takie, które posiadają amortyzację dla tylnych kół. Ponadto istotna może okazać się waga stelaża. To od niego przede wszystkim zależy, jak ciężki będzie zestaw, co z kolei przekłada się na wygodę użytkowania wózka w trudniejszym terenie jak i w czasie kiedy będzie musiał być przenoszony. Dlatego lepiej wybierać wózki z lekkim, ale stabilnym stelażem.

Wiele wózków 3w1 wyróżnia możliwość składania ich z zamontowanym siedziskiem spacerowym w szybki i prosty sposób jedną ręką. Wówczas zyskują niewielkie kształty, zmieszczą się niemal do każdego, nawet najmniejszego bagażnika, a także nie sprawią kłopotu przy ponownym rozkładaniu.

Wózek 3w1 a warunki pogodowe

Wózki 3w1 zazwyczaj są pokrywane filtrem UVP50+, a także posiadają w budce wentylację, co ma zapewniać dziecku bezpieczeństwo i wygodę w ciepłe, słoneczne dni.  Ponadto niejednokrotnie są dodatkowo wyposażane w folię przeciwdeszczową, pokrowiec na nóżki i inne akcesoria oraz gadżety przydatne przez cały rok podczas spacerów z dzieckiem. Producenci dbają o to, aby odpowiednie folie czy moskitiery były w zestawie najlepszych wózków 2w1. Należy też zwrócić uwagę, czy dołączony do zestawu podróżnego fotelik posiada tapicerkę z filtrem UV oraz dużą budkę, w celu zapewnienia jak najwyższej ochrony na wypadek zmiany pogody.

Jak widać, wózki 3w1 są przystosowane do podróży w różnych warunkach i dla dzieci w różnym wieku. Świadczy o tym nie tylko ich wyposażenie i wielofunkcyjność, lecz także praktyczny i wygodny modułowy system podróżny, umożliwiający łatwy montaż poszczególnych elementów na jednym stelażu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Dość długo z mężem wahaliśmy się jaki wózek wybrać dla naszego szkraba, ale po długich namysłach zdecydowaliśmy się na wózek 2w1 od camini. Jesteśmy zadowoleni z wyboru, lekko się prowadzi, łatwo się składa i nie zajmuję dużo miejsca po złożeniu, więc bez problemu mieści się do bagażnika auta :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.