Wiadomości z Chorzowa

Budowa kolejnej restauracji McDonald’s dobiega końca. Lokal mieści się obok MAX Burgers

  • Dodano: 2021-08-02 10:00

Prace budowlane kolejnej restauracji McDonald’s w Chorzowie nie zwalniają tempa. Jak wpłynie to na MAX Premium Burgers?  

Trzeci lokal McDonald's w Chorzowie 

To już trzecia restauracja popularnej amerykańskiej sieci w Chorzowie. Miasto było jednym z pierwszych w regionie, w którym pojawił się McDonald’s. Przez ponad dwie dekady działał przy ul. Wolności, jednak w 2014 roku został zamknięty. Obecnie działają czynnie dwa lokale przy przelotowych trasach – na ul. Katowickiej i przy Drogowej Trasie Średnicowej.  

- W Chorzowie działają już dwie restauracje McDonald’s. Nadal widzimy jednak potencjał w tej lokalizacji i planujemy dalszy rozwój naszej sieci na terenie Chorzowa - mówiła Patrycja Pazio z McDonald’s Polska. 

Prace budowlane nad kolejną restauracją wciąż trwają, jednak już za niedługo zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, będą mogli zjeść dobrze znane przysmaki w nowo powstałym lokalu. Czas zakończenia budowy przewidziano na 31 sierpnia br.

Konkurencja dla MAX Premium Burgers 

Nowy McDonald’s znajduje się przy ul. Nomiarki w Chorzowie II, zalewie kilka kroków od granicy Świętochłowic, gdzie swoją lokalizację ma konkurencja, czyli szwedzka sieć burgerów MAX Premium Burgers. Skandynawski fast-food został otwarty w listopadzie 2018 roku. Restauracja znajduje się w przy ulicy Żołnierskiej 33, przy trasie DTŚ. 

Czy powstający obok McDonald’s jest realnym zagrożeniem? Prawdopodobnie tak, zważając na to, że jest to jedna z najbardziej popularnych sieci na całym świecie, w tym również w Polsce. 

- McDonald’s w Polsce to przykład firmy o globalnej skali działalności, wpływającej na otoczenie i lokalne społeczności - możemy przeczytać w raporcie McDonald’s z 2020 roku.  

Mimo że historia MAX Premium Burgers jest niewiele krótsza od McDonald’s, to w Polsce szwedzka sieć fast-food nie jest na tyle znana i rozpowszechniona, jak amerykańska. Dla porównania, MAX Premium Burgers posiada 11 restauracji w Polsce, gdzie McDonald’s ma ich już ponad 400.  
Niemniej jednak to, na ile amerykański gigant faktycznie zaszkodzi sąsiadom, pokaże tylko czas.  

Budowa kolejnej restauracji McDonald’s dobiega końca


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały własne

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • sznita s tustym

    juzaś nowo" fresbuda" rynce opadajom

  • MaTT

    "- McDonald’s w Polsce to przykład firmy o globalnej skali działalności, wpływającej na otoczenie i lokalne społeczności - możemy przeczytać w raporcie McDonald’s z 2020 roku. " - niewątpliwie wpływa na otoczenie, bo śmieci walają się w całej okolicy.

  • Franca

    To jest bar szybkiej obsługi

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.