Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci podsumowali sylwestrową noc

  • Dodano: 2022-01-04 06:00, aktualizacja: 2022-01-04 06:07

Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Ponad 10 tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2021" na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy przywitali Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

Policjanci patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice. Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorza Matuszek, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Tu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco analizowano i podejmowano decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwa w mieście strzegło kilkuset policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo uczestników koncertu, a także mieszkańców Chorzowa.

Policyjne działania „Sylwester” rozpoczęły się w piątek o 17.00. Policjanci pomagali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dotrzeć na stadion, wskazywali, gdzie zlokalizowane są parkingi, oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Stróże prawa realizowali także zadania w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego. Na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz w całym mieście.

Wyjątkową brawurą i nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca audi, który najpierw na ul. Katowickiej doprowadził do kolizji, a następnie zaczął uciekać w ul. Parkową. Natychmiastowa reakcji mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania. Jak się okazało, kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. dr Grzegorz Matuszek składa serdecznie podziękowania wszystkim policjantom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, które przyczyniło się do sprawnego zabezpieczenia imprezy sylwestrowej w Chorzowie. Szef chorzowskich policjantów złożył również podziękowania za dobrą współpracę wszystkim służbom i przedstawicielom instytucji, które brały udział w zabezpieczeniu. Dzięki temu mieszkańcy i uczestnicy imprezy sylwestrowej mogli czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również