Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci podsumowali sylwestrową noc

  • Dodano: 2022-01-04 06:00, aktualizacja: 2022-01-04 06:07

Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Ponad 10 tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2021" na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy przywitali Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

Policjanci patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice. Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie mł. insp. dr Grzegorza Matuszek, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Tu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco analizowano i podejmowano decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwa w mieście strzegło kilkuset policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo uczestników koncertu, a także mieszkańców Chorzowa.

Policyjne działania „Sylwester” rozpoczęły się w piątek o 17.00. Policjanci pomagali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dotrzeć na stadion, wskazywali, gdzie zlokalizowane są parkingi, oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Stróże prawa realizowali także zadania w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego. Na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz w całym mieście.

Wyjątkową brawurą i nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca audi, który najpierw na ul. Katowickiej doprowadził do kolizji, a następnie zaczął uciekać w ul. Parkową. Natychmiastowa reakcji mundurowych doprowadziła do jego zatrzymania. Jak się okazało, kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. dr Grzegorz Matuszek składa serdecznie podziękowania wszystkim policjantom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, które przyczyniło się do sprawnego zabezpieczenia imprezy sylwestrowej w Chorzowie. Szef chorzowskich policjantów złożył również podziękowania za dobrą współpracę wszystkim służbom i przedstawicielom instytucji, które brały udział w zabezpieczeniu. Dzięki temu mieszkańcy i uczestnicy imprezy sylwestrowej mogli czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.