Wiadomości z Chorzowa

Fani Ruchu Chorzów z zakazem wyjazdów. To kara PZPN za mecz z Chrobrym w Głogowie

  • Dodano: 2022-08-11 13:00

Komisja Dyscyplinarna PZPN zdecydowała się na ukaranie klubu z Cichej. Powodem jest zachowanie kibiców podczas spotkania Ruchu z klubem Chrobry Głogów 2. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Komisja Dyscyplinarna PZPN, na posiedzeniu w dniu 28 lipca 2022 roku po rozpoznaniu spraw dyscyplinarnych, dotyczących braku porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczów o mistrzostwo I ligi, rozegnanego w dniu 23 lipca 2022 roku pomiędzy klubami Chrobry Głogów – Ruch Chorzów postanowiła ukarać Ruch Chorzów karą dyscyplinarną – zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze z udziałem klubu w wymiarze 3 meczów w rozgrywkach ligowych – czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Po tym spotkaniu karę otrzymał również Chrobry Głogów w dokładnie ten sam sposób, jednak w mniejszym wymiarze – PZPN ograniczył się do jednego meczu. Decyzja zapadła z końcem lipca, zatem kara wyjazdowa dotyczyła już meczu ze Stalą Rzeszów, który został rozegrany w miniony poniedziałek. Kibice Ruchu Chorzów trafili na stadion, lecz nie weszli do sektora dla gości.

Wyjazd ten nie został jednak oficjalnie zorganizowany przez władze klubu. Fani Niebieskich nie będą mogli oficjalnie kibicować podczas meczów wyjazdowych z ŁKS-em Łódź, zaplanowanym na 19 sierpnia i z bielskim Podbeskidziem 4 września.

Kibice Ruchu Chorzów z karą wyjazdową do września

Bezpośrednio po meczu z Chrobrym Głogów zarząd Ruchu Chorzów zdecydował się na wydanie specjalnego oświadczenia w sprawie wejścia kibiców na sektor gości w Głogowie. Dowiadujemy się, że w Głogowie stawiła się grupa około 350 kibiców.

Niestety, przy wejściu pojawiły się problemy – na stadion wpuszczono jedynie kibiców, którzy posiadali wejściówki na sektor gości, a fanom, którzy legalnie zakupili bilety na inne sektory, odmówiono wejścia. Kibice, którzy znaleźli się już na obiekcie, chcieli go opuścić w geście solidarności, jednak zostało im to uniemożliwione. W ocenie naszego Klubu decyzje podejmowane przez przedstawicieli organizatora meczu, brak z ich strony zrozumienia i życzliwości oraz nadgorliwość, wywołały niepotrzebne napięcie wśród fanów obu klubów w stosunku do służb ochrony – wyjaśniają władze klubu z Cichej.

Ruch Chorzów wyjaśnia, że kibice drużyny jeździli przez ostatnie miesiące w znacznie większych – zdarzało się, że nawet kilkutysięcznych grupach – i wszystkie te wyjazdy odbyły się bez negatywnych zdarzeń, przebiegając w świetnej atmosferze.

- Podobnie miało być w Głogowie, jednak kilka niezrozumiałych decyzji wywołało złe emocje. O pozytywnym nastawieniu kibiców Ruchu niech świadczy fakt, że gdy cała grupa wreszcie znalazła się na stadionie, do końcowego gwizdka skupiała się jedynie na dopingowaniu Niebieskich, a po meczu mogła wspólnie z piłkarzami cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa. Apelujemy do organizatorów spotkań piłkarskich, by nie szukali problemów tam, gdzie ich nie ma, i by sami nie generowali sytuacji konfliktowych, a do kibiców podchodzili z otwartością. Fanów prosimy, by bez względu na okoliczności zachowywali zawsze zdrowy rozsądek i postępowali zgodnie z literą prawa, nie narażając siebie i klubu na konsekwencje – czytamy w komunikacie Ruchu Chorzów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ???

    Czy kogoś to jeszcze dziwi? Taka reklama dla miasta.

  • Żaba

    Po to są sektory dla gości żeby kibicowali w nich goście...chyba że gospodarze jednak zdecydowali że nie chcą przebywać w sektorze z największą kibicowska patologią na Śląsku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.