Wiadomości z Chorzowa

[FOTO] Król zagrał w Parku Śląskim. Za nami Piknik rodzinny Dnia Innowacji Erasmus+

  • Dodano: 2022-09-19 14:00

Mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody w niedzielne popołudnie w Parku Śląskim zagrał Błażej Król. Koncert znanego artysty był zwieńczeniem Pikniku rodzinnego Dnia Innowacji Erasmus+.

Podczas Pikniku rodzinnego Dnia Innowacji Erasmus+ próżno było szukać tłumów w Parku Śląskim, a powodem była fatalna pogoda, który zniechęcała do wychodzenia z domu i spacerów. Mimo to, na przybyłych gości czekały warsztaty, pokazy i koncerty.

W ramach atrakcji organizatorzy zapewnili m.in. spotkania z nowoczesną edukacją w Mobilnym Centrum Edukacji, warsztaty prowadzone przez Śląski Festiwal Nauki Katowice, MOTO Strefę Szeja Rally Team, strefę chill KSSE, pokaz łazików marsjańskich Koła Naukowego z Knurowa czy też pokazy prowadzone przez Politechnikę Śląską oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Imprezę zorganizowała Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie miało związek z otwarciem regionalnego centrum Erasmus+ InnHUB Katowice.

Król rozgrzał zmarzniętych uczestników Pikniku rodzinnego Dnia Innowacji Erasmus+

Chwile po 13.00 na scenie pojawił się Erasmus+ Band z Grzegorzem Wilkiem na wokalu, a publiczność rozgrzał na finał imprezy Błażej Król. Wyjątkowy artysta na polskiej scenie muzycznej stał się rozpoznawalny za sprawą takich utworów jak „Całą Ciszę” czy „Te smaki i zapachy”. Ogromną popularność przyniósł mu udział w Męskim Graniu dwa lata temu. Mimo przenikliwego chłodu i pojawiającego się co kilka chwil deszczu Król zdecydowanie rozgrzał publiczność zgromadzoną pod sceną w pobliżu Kanału Regatowego!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Partnerami Pikniku były Politechnika Śląska, Śląski Festiwal Nauki Katowice wraz z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Park Śląski, Szeja Rally Team oraz Fundacja wiedzy i dialogu społecznego Agere Aude – punkt EURODESK Chorzów.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również