Wiadomości z Chorzowa

„Historyje spod strzechy" w chorzowskim Skansenie

  • Dodano: 2024-05-21 20:00

Chorzowski Skansen zaprasza na wykład dotyczący epidemii cholery. „Historyje spod strzechy" już 22 maja o godzinie 17.00.

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Jeżeli nie udało wam się wpaść do Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów to idealnie się składa. Skansen wciąż pozostaje w temacie zarazy i zaprasza wszystkich na wyjątkowy wykład „Historyje spod strzechy", który odbędzie się 22 maja (środa) o godzinie 17.00 w chałupie ze Strzemieszyc.

– Już jutro dowiecie się, czym były kordony sanitarne i dlaczego zalecano zabijać zwierzęta przydomowe z terenów objętych zarazą? Co  należało jeść, a czego nie, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na cholerę? Czy udając się do chorego można było wypić alkohol? Czym były baraki choleryczne? W jaki sposób grzebano zmarłych na cholerę? Czy można jeszcze gdzieś spotkać cmentarze choleryczne? Czy za złamanie nakazów władz odnośnie walki z cholerą można było zostać ukaranym śmiercią? – czytamy na profilu Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie".

Bilet w specjalnej cenie – 5 zł.

Zbiórka przy wejściu do Skansenu o godzinie 17.00.

Kamila MarszołekKamila Marszołek
Źródło: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również