Wiadomości z Chorzowa

Kierowca matiza "przeleciał" nad rondem

  • Dodano: 2022-05-13 13:30

Zignorowanie znaków drogowych przyczyną niebezpiecznej sytuacji. Kierujący Daewoo Matiz kończy podróż na przeciwnym pasie ruchu. Za brak rozwagi kierujący został ukarany wysokim mandatem karnym.

W ubiegły wtorek około godziny 20.47 na ulicy księdza Jana Gałeczki w Chorzowie doszło do niebezpiecznego incydentu. 22-letni obcokrajowiec zignorował obowiązujące oznakowanie i przejechał, a właściwie "przeleciał"  przez środek ronda na ulicę Ryszki. Na szczęście w tym czasie z przeciwnego kierunku nie poruszał się żaden pojazd i  nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się młody mężczyzna od stycznia bieżącego roku nie posiadał dopuszczenia do ruchu.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia po obejrzeniu zapisu monitoringu ustalili cały przebieg zdarzenia. Kierujący za swoje zachowanie na drodze został ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 2000zł.

Policja przypomina, że w myśl artykułu 25 Ustawy prawo o ruchu drogowym, kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, jak również poruszać się z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

ZOBACZ NAGRANIE

Komentarze (3)    dodaj »

  • Ziga

    Lecioł jak rusko rakieta

  • ares

    bardziej ukraińska... chyba spieszył się na front

  • xxx

    Na ulicę Ryszki nie doleciał, zatrzymał się na Gałeczki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również