Wiadomości z Chorzowa

Kolejne zarzuty dla gangu Psychofans. Pseudokibice odpowiedzą za 57 przestępstw

 • Dodano: 2022-07-13 11:30

Pojawił się kolejny akt oskarżenia wobec 10 członków gangu Psychofans. Pseudokibice odpowiedzą m.in. za przemyt narkotyków, pobicia, rozboje oraz pranie brudnych pieniędzy.

Lista zarzutów rośnie

Na członków gangu Psychofans spadają kolejne zarzuty. Łącznie pseudokibice odpowiedzą za popełnienie 57 przestępstw. Prokuratura wystosowała kolejny akt oskarżenia wobec 10 członków gangu, w tym Macieja M., „Maślaka”, który miał włamać się do siedziby Ruchu Chorzów, dokonać tam rozboju i ukraść ok. 24 tysięcy złotych. Odpowie także za wypranie około pół miliona złotych w spółce prowadzącej dyskotekę na Dolnym Śląsku.

To nie wszystko

Jeden z podejrzanych, Aleksander S., odpowie za udział w pobiciu kibica ze skutkiem śmiertelnym. Do zgonu pobitego przyczynił się, używając stalowego kija bejsbolowego. Do zdarzenia doszło w październiku 2017 roku w Rudzie Śląskiej na ulicy Królowej Jadwigi. Pseudokibicowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo podejrzani mieli napaść na siedzibę klubu GKS. Byli wyposażeni w maczety i pałki, których używali wobec osób trzecich. Jednym z poważniejszych zarzutów jest także nielegalne posiadanie broni – prokuratura wspomina o rewolwerze Magnum, pistoletach marki CZ, karabinie Mauser oraz dwóch karabinach Kałasznikowa.

Możemy spodziewać się, że lista zarzutów będzie stale się powiększała. 

Komentarze (4)    dodaj »

 • Domi

  Myślę że dużo więcej tych psycholi powinno trafić przed sąd. To porażka że ktoś zabił człowieka i przez 5 lat nie został osadzony

 • Chorzowski

  Czy logo PF nadal pojawia się na stadionie? W jakim celu tworzy się grupy kibicowski?

 • Takie tam

  Dla kasy. Zbiórki, ściepy, zrzutki, sprzedaż itd. Kto ich rozliczy, skontroluje? Miłość do klubu ma swoją cenę.

 • Edek

  Stadion budować!!! Z lożami dla kryminału i niepiśmiennych kibiców.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również