Wiadomości z Chorzowa

Ministerstwo Sportu nie dołoży do nowego stadionu Ruchu Chorzów! Co dalej z planem budowy?

 • Dodano: 2020-03-05 07:00, aktualizacja: 2020-03-05 08:28

Ministerstwo Sportu i Turystyki po prawie pięciu miesiącach negatywnie odpowiedziało na prośbę o wsparcie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów – poinformował rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu. To ostatecznie przekreśla plany budowy nowej areny Niebieskich!

Nie będzie nowego stadionu dla Niebieskich! 

Prezydent Andrzej Kotala wnioskował do rządu w Warszawie o wsparcie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów kwotą 100 mln złotych, a to stanowiłoby blisko połowę kosztów budowy nowego obiektu. Po kilku miesiącach oczekiwania przyszła jednak negatywna odpowiedź, w której – jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów – Ministerstwo Sportu i Turystyki tłumaczy, że nie wspiera budowy stadionów piłkarskich dla profesjonalnych drużyn. To oznacza, że można zapomnieć o nowym stadionie Ruchu Chorzów!

- W wyniku wielu zmian w przepisach, które miały miejsce w 2019 roku tj. obniżenie stawki PIT, zwolnienie młodych Polaków z płacenia podatku, podwojenie kosztów uzyskania przychodu i coraz większe wydatki związane z oświatą sytuacja finansowa Chorzowa uniemożliwiła kontynuowanie procesu inwestycyjnego – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy chorzowskiego magistratu.

W Katowicach można, a w Chorzowie nie?

Urzędnicy podkreślają, że dochody do budżetu Chorzowa będą w tym roku o 20 mln złotych niższe niż w ubiegłym roku i już w styczniu z tytułu podatku PIT do miejskiej kasy wpłynęło 98% prognozowanej kwoty. 

- Niestety w obecnej sytuacji finansowej Chorzowa decyzja o modernizacji stadionu zrujnowałaby finanse miasta, oznaczając w pierwszej kolejności zamrożenie wszystkich innych wydatków związanych z remontami dróg, chodników, szkół, przedszkoli czy kontynuacją projektów unijnych – dodaje Kamil Nowak.

Zmiany w ustawie podatkowej i wzrastające koszty spowodowane decyzjami rządu w Warszawie dotykają wszystkie samorządy. Jednak w sąsiednich Katowicach ruszy budowa nowego stadionu piłkarskiego z trybunami na 15 tys. widzów – ostatecznie potwierdzono kilka dni temu. Będzie to kosztowało naszych sąsiadów około 230 mln złotych. W Chorzowie, na pocieszenie, powstanie nowe boisko dla niebieskich juniorów, a za dwa lata nowy budynek klubowy przy Cichej 6. 

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Anna

  Zaorać

 • Deb

  Ile milionów za sprawą radnych z PO trafi w tym roku do Ruchu? PO podniosła opłaty za śmieci i czynsze to co zrobi z tymi pieniędzmi mieszkańców?

 • Joo

  Spadaj na drzewo ze swoim ruchem, są ważniejsze sprawy dla miasta niż dogodzenie garstce bezzębnych idiotów.

 • Ala

  Czy radni PO nie wesprą kiboli?

 • Mirek

  Nikt nie będzie wspierać patologi!!!

 • Marie

  PO wspiera. Pożyczkę zamienią na akcje? Egzekwują spłatę pożyczek?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.