Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Niemal 6000 przejazdów - podsumowanie sezonu KajTeroz

  • Dodano: 2018-11-30 08:00, aktualizacja: 2018-11-30 08:03

Niemal 6000 przejazdów w niespełna dwa miesiące – to bilans pierwszego, niepełnego sezonu KajTeroza, czyli Chorzowskiego Roweru Miejskiego. Będzie można z niego korzystać do piątku, potem rozpocznie się zimowa przerwa. Rowery powrócą pierwszego dnia wiosny. Będzie ich zdecydowanie więcej!


KajTeroz wystartował 11 października. W tym sezonie dostępnych było 150 rowerów, które można było wypożyczać na 15 stacjach. Od pierwszych dni system cieszył się wielką popularnością. Rowery wypożyczono w niemal 6000 razy! W systemie zarejestrowało się ponad 2,2 tysiące użytkowników, korzystało z niego również wiele osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike.

Z rowerów można korzystać do piątku, potem trafią one do magazynu. Na ulice wyjadą w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca. Już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli uruchomić pełną wersję systemu – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Od marca system zyska nową, o wiele większą skalę – dostępnych będzie 46 stacji i 460 rowerów, w tym tandemy, rowery familijne typu cargo, rowery z fotelikami dziecięcymi i rowerki dziecięce.

Widać wyraźnie, że uruchomienie KajTeroza było strzałem w dziesiątkę. W przyszłym roku system będzie trzykrotnie większy i o wiele bardziej wszechstronny. Więcej typów rowerów to więcej zastosowań, już nie tylko transportowych, ale również rekreacyjnych i towarzyskich – zapowiada Robert Lech, prezes Nextbike Polska


Najpopularniejsze stacje KajTeroza:
1.    Chorzowskie Centrum Kultury
2.    Park Śląski - Pelikany
3.    Park Róż


Najpopularniejsze trasy KajTeroza:
1.    Batory Pętla do Batory Dworzec PKP
2.    Chorzowskie Centrum Kultury do Park Róż
3.    Chorzowskie Centrum Kultury do Plac Powstańców Śląskich


Średni czas wypożyczenia jednego roweru w tym roku wynosił 28 minut i 42 sekundy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.