Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski: nowe alejki widokowe kosztem drzew? Był taki plan

 • Dodano: 2019-08-25 23:45, aktualizacja: 2019-08-26 00:45

Radna Sejmiku Województwa Śląskiego pracująca w Parku Śląskim zaproponowała wycięcie kilku tysięcy drzew w parku, aby stworzyć alejki widokowe.


Jadwiga Baczyńska, będąca z wykształcenia architektem, przygotowała roboczą koncepcję planu ulepszenia Parku Śląskiego. Chciała, aby powstały tu nowe alejki widokowe. Jedna z nich ma być utworzona w taki sposób, aby odsłonić  Planetarium Śląskie. Niestety, miałoby się to odbyć kosztem wielu tysięcy drzew, które należałoby wyciąć, wcielając w życie jej koncepcję. Warto dodać, że pomysłodawczyni wycinki została niedawno zatrudniona w Parku Śląskim, a jej głównym zadaniem jest przygotowanie koncepcji jego rewitalizacji. 


Wizja radnej Baczyńskiej nie ziści się. Projekt został skrytykowany przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego i odrzucony przez parkową radę ds. różnorodności biologicznej.


Pomysł wykarczowania zielonych płuc Śląska pojawił się tuż po aferze dotyczącej planowanej wycinki 1,3 tys. drzew pod inwestycję dewelopera, którzy zamierza zbudować w bezpośrednim sąsiedztwie parku osiedle mieszkaniowe i pawilony handlowe.
 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mat

  Unikajcie przebywania w okolicy Stadionu Slaskiego. Jest tam wyższa niż stadion wieża,na której znajduje się duża ilość nadajników telefoni i czort wie co jeszcze. Okoliczni mieszkancy przerazeni plaga smierci w wyniku nowotworow uzyskali w UM Chorzow informacje, ze w obrebie 70m wieza emituje promieniowanie wyzsze niz polska norma okresla jako maksymalne. Info podal naczelnik wydzialu budownictwa w Chorzowie. Ten sam,ktory wydal zgode na jej budowe a na pytanie mieszkańca: co pan wie nt. promieniowania jonizującego i niejonizującego powiedział, że jest tak mądry, że już żadnych książek czytać nie musi i że ma tak samo mądrych doradców. Ciekawe co to za doradcy? Kto jest ich rzeczywistym pracodawcą? To jest mega patologia. Przebywanie w tamtym rejonie jest wiec niebezpieczne dla zdrowia i zycia. Prokuratorze jeśli to przeczytałeś to jesteś zobligowany do zajęcia się sprawą. W bloku przy ulicy Ułańskiej 16 ludzi padają jak muchy z powodu nowotworów. Scenariusz jest zawsze ten sam: wiek 40-60 lat. Bóle, szpital, kilka dni w szpitalu, brak możliwości pomocy ze strony medycyny konwencjonalnej, śmierć.

 • Ginter

  Ta baba jest ze Sosnowca a na dodatek z PISuaru. Wszystko jasne.

 • Wanda Sułkowska

  Każdy pomysł wycinki zdrowych drzew jest głęboko wadliwy. Pani radna, niby wykształcona, a nie wie, że niekorzystne zmiany klimatyczne, które nękają Ziemię są spowodowane wylesieniem. Ręce precz od pnia zdrowego drzewa!

 • Artur

  Takie pomysly wlasnie powstaja jak na sile chce sie zablysnac, jak bardzo ta Pani musi nie wiedziec nic z otaczajacej jej rzeczywistosci ze myslala ze to dobry pomysl w takim momencie, nie wiadomo czy sie smiac czy plakac ze ktos taki jest architektem...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.