Wiadomości z Chorzowa

"Tradycja - ważna rzecz". Świąteczny projekt w SP nr 15

  • Dodano: 2022-12-13 07:00, aktualizacja: 2022-12-13 07:07

Święta tuż, tuż... cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 im. Konstantego Wolnego weźmie udział w realizacji środowiskowego projektu międzyprzedmiotowego nawiązującego do tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia w Polsce jak i innych krajach.

Cel projektu to integracja środowiska uczniów szkoły i wychowanków okolicznych przedszkoli. Na zajęciach uczniowie pracując w grupach przygotują plakaty dotyczące polskich tradycji świątecznych jak i innych państw, zredagują przepis na ciasteczka korzenne w językach: polskim, angielskim i niemieckim i ukraińskim, policzą kalorie, wyślą e-kartkę z okazji świąt.
 
W części warsztatowej młodsi uczniowie i przedszkolaki wezmą udział w warsztatach malowania bombek, zaś pozostali uczniowie wspólnie będą dekorować pierniki.

Podsumowaniem projektu będzie wystawa prac uczniów oraz wspólne świętowanie – kiermasz pierników i warsztaty świąteczne dla społeczności naszej szkoły (rodziców, uczniów, pracowników SP15) i przedszkolaków oraz ich rodziców, które odbędą się 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 15 w godzinach 17:00 - 19:00

Realizacja projektu to kolejne działania Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 15 przy wsparciu finansowym CEZ Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również