Wiadomości z Chorzowa

Gdzie pojechać z dziećmi? Poznaj 10 najlepszych parków rozrywki w Polsce!

  • Dodano: 2023-09-26 13:00

W Polsce znajdują się rewelacyjne parki zabaw, które zapewnią doskonałą rozrywkę nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom. Poniżej znajduje się lista miejsc, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania weekendowego wyjazdu.

Julinek Park

Wyjątkowe miejsce, które oferuje znakomite zabawy dla całej rodziny. Atrakcje znajdą dla siebie wielbiciele parków wodnych, rollercoasterów, wspinaczek, parków linowych, a nawet stoków narciarskich. Wszystko przygotowane jest z myślą o dzieciach, a znaczna część atrakcji znajduje się na świeżym powietrzu.

Julinek Park umiejscowiony jest tuż obok Kampinoskiego Parku Narodowego w Lesznie ( https://www.kampinoski-pn.gov.pl/ )

Suntago Water World

Cudowne miejsce, które stylizowane jest na rajską wyspę. Tutaj każdy może poczuć się jak w prawdziwych tropikach. Cały kompleks jest ogromny i jest w stanie pomieścić nawet 10 tysięcy osób.

Suntago Water World znajduje się kawałek obok Warszawy, pomiędzy Żyrardowem i Mszczonowem.

Majaland 

Znakomita propozycja nie tylko dla wielbicieli Pszczółki Mai. Majaland w Warszawie oferuje wiele pomysłowych atrakcji, takich jak:
- Mali Strażacy – nauka wspinania po drabinach i gaszenia pożaru wężem strażackim.
- The Little Boats – dla osób, które marzą o sterowaniu własnym okrętem. Idealna okazja, aby poznać Jezioro Piratów.
- Albert's Ride – karuzela z interaktywnymi samolotami, w których mali piloci mogą samodzielnie latać w górę i w dół, niezależnie od innych uczestników zabawy.
- Karuzela Dinozaurów – znakomity pomysł na zabawę i wyjątkowe zdjęcia. Każde dziecko marzy o przejażdżce na grzbiecie prawdziwego dinozaura.

Kolejny Majaland powstaje obecnie w Gdańsku ( https://pulsgdanska.pl/artykul/osowa-powstanie-park/1184014 ).  

Mandoria

Zdecydowanie jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozbudowanych parków rozrywki w Polsce. Mandoria oferuje liczne rollercoastery w różnych tematach przewodnich, olbrzymie okręty-huśtawki, kręte rzeki, które można przepłynąć sympatycznym łódkami w kształcie wydry, bezpieczne strzelnice czy największe w Polsce drewniane i wielopiętrowe place zabaw.

Poszukiwacze przygód z pewnością chętnie odkryją również legendarny Warsztat Leonarda, gigantyczny lustrzany labirynt, największą w Polsce dwupoziomową karuzelę czy jedyny w kraju rollercoaster jeżdżący w ciemności.

Ogromną zaletą Mandorii jest to, że z niemal każdej atrakcji mogą korzystać również dorośli. Dzięki temu park rozrywki oferuje znakomitą zabawę dla całej rodziny.

Mandoria znajduje się w Rzgowie, koło łodzi.

Energylandia 

Największy park rozrywki w Polsce. Energylandia o feruje niezliczone ilości zjeżdżalni, karuzel i rollercoasterów. Dodatkowo młodzi poszukiwacze przygód mogą pływać łódkami, kręcić się na wielkim kole widokowym, latać na smokach, pływać w basenach, podziwiać ogrody świateł, a nawet korzystać z ekstremalnych konstrukcji rodem z filmów o wesołych miasteczkach. Z większości atrakcji mogą korzystać również dorośli.

Całość podzielona jest na cztery strefy tematyczne składające się z około 80 atrakcji przeznaczonych dla różnych grup wiekowych.

Energylandia znajduje się w Zatorze w województwie małopolskim. 

Legendia

Nieco mniej znane miejsce, które jednak warte jest uwagi. Legendia to najstarszy lunapark w Polsce, który znajduje się w Chorzowie w województwie śląskim. Oferuje ponad 40 atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, wśród których znajdują się rozmaite koła widokowe, zjeżdżalnie, diabelskie pętle, atrakcje wodne, konstrukcje ekstremalne i zabawy przeznaczone dla całych rodzin.

Łeba Park

Nieco inna forma rozrywki, która również przyciąga turystów z całej Polski. Łeba Park oferuje niesamowite atrakcje, takie jak zamek strachu, labirynt magicznych luster, a także ścieżki edukacyjne skupiające się na dinozaurach i starodawnym rzemiośle, takim jak garncarstwo czy tkactwo.

Całość uzupełnia niepowtarzalne kino 7D, w którym również nie brakuje emocji.

Łeba Park znajduje się w Łebie w województwie pomorskim.

JuraPark Bałtów

Najpopularniejszy park tematyczny w Polsce. Oferuje blisko 100 figur dinozaurów w ich naturalnych rozmiarów, a dodatkowo atrakcje, takie jak karuzele, gokarty czy kino 5D. Interesującym sposobem na spędzenie czasu jest także odwiedzenie prehistorycznego oceanarium i Zwierzyńca Bałtowskiego. Z kolei osoby poszukujące silniejszych wrażeń z pewnością skuszą się na spływ rzeką Kamienną.

JuraPark Bałtów znajduje się w Bałtowie w województwie świętokrzyskim.

Rabkoland

Miejsce, które szczególnie warto odwiedzić podczas wakacyjnych wyjazdów. W lipcu i w sierpniu każdego dnia przygotowane są dla najmłodszych różnego rodzaju przedstawienia i pokazy magii. Oprócz tego Rabkoland oferuje dom śmiechu, lunapark z karuzelami, pałac strachu i wiele innych atrakcji.

Rabkoland znajduje się w Rabce-Zdroju w województwie małopolskim.

Twinpigs

Każda osoba lubiąca klimat Dzikiego Zachodu koniecznie powinna odwiedzić Twinpigs. Jest to pierwszy w Polsce park rozrywki, który utrzymany jest w westernowych klimatach. W Twinpigs można nie tylko doskonale się bawić, ale także poznać historię Ameryki. Umożliwiają to takie atrakcje, jak chociażby Santa Maria zacumowana przy wejściu do parku (statek, na którym do Ameryki przypłynął Krzysztof Kolumb). Następnie przychodzi pora na odwiedzenie strefy leśnej skupiającej się na przedstawieniu życia rdzennych Amerykanów.

Twinpigs zapewnia także liczne atrakcje, takie jak koło widokowe (z wozami zamiast tradycyjnych wagonów), hawajską plażę, stację kosmiczną i meksykańską hacjendę. To jednak nie koniec zabawy, ponieważ na terenie ponad 10 hektarów znajdują się również wielowymiarowe kina, gry VR (wirtualna rzeczywistość), zagrody ze zwierzętami, parki linowe czy figloraje.

Twinpigs znajduje się w Żorach w województwie śląskim.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.