Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie 2021 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2021-12-31 08:00, aktualizacja: 2021-12-31 11:33

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2021 roku.


Najchętniej czytane przez Was wiadomości w 2021 roku:


Smród w centrum Chorzowa. Sprawą zainteresował się Urząd Miasta

W marcu mieszkańcy centrum Chorzowa skarżyli się na nieprzyjemne zapachy. Sprawą zainteresował się wówczas chorzowski Urząd Miasta. Urzędnicy zaapelowali do mieszkańców Chorzowa o pomoc w ustaleniu źródła nieprzyjemnego zapachu w centrum miasta. Wielu z nich wskazało, że odór może mieć związek z przewozem załadunku samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej: Smród w centrum Chorzowa. Sprawą zainteresował się Urząd Miasta


Zawalił się fragment ściany szczytowej kamienicy przy ul. Farnej

W piątek, 2 kwietnia, w jednej z kamienic przy ul. Farnej w Chorzowie doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Pojawiło się rozszczelnienie między ścianą nośną a dachem i zawalił się fragment ściany szczytowej.

Zdarzenie miało miejsce ok. godz. 18 w budynku przy ul. Farnej 22 w Chorzowie. Zawalił się fragment ściany szczytowej kamienicy należącej do PGM. Swoje mieszkania opuściło 29 osób. Ewakuacja nastąpiła jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej. Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP i 12 ratowników. 

Czytaj więcej: Zawalił się fragment ściany szczytowej kamienicy przy ul. Farnej


Szczepieni w przychodni w Chorzowie dostawali informację, że to eksperyment medyczny

W kwietniu informowaliśmy, że pacjenci, którzy mieli zostać zaszczepieni preparatem firmy AstraZeneca w Centrum Medycyny Specjalistycznej On Clinic w Chorzowie otrzymywali do podpisu oświadczenia, że "świadomie biorą udział w eksperymencie medycznym". 

Rzecznik Praw Pacjenta uznał taką praktykę za naruszenie zbiorowego prawa pacjentów do świadczeń zdrowotnych i nakazał jej zaniechania. Szef przychodni tłumaczy, że chciał uniknąć roszczeń w razie komplikacji poszczepiennych.

Czytaj więcej: Szczepieni w przychodni w Chorzowie dostawali informację, że to eksperyment medyczny


Kuriozalna sytuacja w chorzowskim schronisku. Właściciel podrzucił psa. Powód powala

Pies, który był podopiecznym chorzowskiego schroniska podrzucony z powrotem przez właściciela. Dyrekcja wyraziła swoją złość w social mediach

W lipcu placówkę postanowił "odwiedzić" właściciel adoptowanego wcześnie właśnie z chorzowskiego przytuliska Beethovena, uroczego bernardyna. Mężczyzna wywlókł bezsilnego psa z taksówki i zostawił go leżącego na betonie!

Czytaj więcej: Kuriozalna sytuacja w chorzowskim schronisku. Właściciel podrzucił psa. Powód powala


Wielkie otwarcie Ogrodu Japońskiego!

W poniedziałek, 12 lipca odbyło się oficjalne otwarcie Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim. Z tej okazji do Chorzowa przyjechał nawet premier Mateusz Morawiecki.

- Po 54 latach zostaje otwarta piękna inwestycja, która będzie służyła mieszkańcom Śląska. Serdecznie zapraszam tutaj mieszkańców całego kraju - mówił Premier Mateusz Morawiecki. 

Modernizacja Ogrodu Japońskiego trwała 1,5 roku. Koszt inwestycji to 14,2 mln złotych. 

Czytaj więcej: Chorzów: Wielkie otwarcie Ogrodu Japońskiego! [GALERIA]


35-latek wypadł z 10. piętra. Przeżył, ale spadając strącił gniazdo szerszeni

15 sierpnia, 35-latek wypadł z 10. piętra jednego z bloków w Chorzowie. Spadając, strącił z drzewa gniazdo szerszeni, które zaatakowały policjantów i lekarkę udzielającą pomocy poszkodowanemu.

Na miejsce zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego. Kiedy medycy zaczęli udzielać pomocy 35-latkowi, zaatakowały ich szerszenie. 

- Najbardziej poszkodowana jest lekarka, która została kilkakrotnie pokąsana. Jako że sama wymagała pomocy medycznej, została hospitalizowana. Szerszenie zaatakowały też policjantów - relacjonował kom. Arkadiusz Bień.

Czytaj więcej: 35-latek wypadł z 10. piętra. Przeżył, ale spadając strącił gniazdo szerszeni...
 

Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!


Źródło: Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również