Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie 2019 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

  • Dodano: 2019-12-31 12:45, aktualizacja: 2019-12-31 14:21

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2019 roku.


Śmiertelny wypadek w Chorzowie: pieszy chciał przebiec przez DTŚ. Droga jest zakorkowana!

15 listopada na DTŚ w Chorzowie, na wysokości Castoramy - mężczyzna, który prawdopodobnie próbował przebiec przez jezdnię, został potrącony. Niestety, mimo trwającej kilkadziesiąt minut akcji reanimacyjnej człowiek ten zmarł.


Otwarcie nowego rynku w Chorzowie

Koncerty, kino na leżakach, spotkania z youtberami i piłkarzami oraz rodzinne turnieje – te i jeszcze więcej atrakcji towarzyszyło nam podczas otwarcia nowy rynek w Chorzowie. To były trzy dni pełne emocji i ciekawych wydarzeń.


Chorzów: Święto Miasta 2019

Chorzowianie bawili się będą całymi rodzinami pod Szybem Prezydent, w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym, a także na ulicy Wolności.


Powstało pierwsze aktywne przejście dla pieszych w Chorzowie

W listopadzie w Chorzowie powstało pierwsze aktywne przejście dla pieszych. Wyposażone jest w dodatkowe oświetlenie i sygnalizatory emitujące pulsujące światło. Tak poprawiono bezpieczeństwo na pasach w okolicy Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Czempiela w dzielnicy Batory.

W Chorzowie trwają testy systemu ITS. Jak będzie działać?

Szybko, sprawnie i bez korków? Tak ma działać system ITS w Chorzowie. W listopadzie rozpoczęły się testy tego rozwiązania. Nowe technologie to jednak nie wszystko, wiele będzie zależało od kierowców.


"Roztańczony Śląski", czyli muzyczna majówka na Stadionie Śląskim

Tegoroczna majówka w Chorzowie przeszła do historii. Wszystko za sprawą imprezy "Roztańczony Śląski”, którą organizuje telewizja Polsat 2 maja na Stadionie Śląskim. Dla uczestników zaśpiewali m.in.: Alphaville, Ricchi e Poveri, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Piękni i Młodzi, Boys, Bayer Full.


Wypadek na terenie komendy PSP. Policjant podczas szkolenia spadł z dużej wysokości

W marcu w Chorzowie doszło do poważnego wypadku. Policjant, który brał udział w ćwiczeniach na terenie komendy Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Katowickiej, spadł z dużej wysokości. Ranny mężczyzna helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.


Oddział onkologii dziecięcej w Chorzowie zawiesza działalność

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie zmuszony był czasowo zawiesić działalność. Oddział zawiesił swoją działalność na cztery miesiące, od 1 sierpnia do 30 listopada.


Dziki w Chorzowie Starym i Maciejkowicach

Mieszańcy Chorzowa Starego i Maciejkowic obawiają się dzików, które coraz częściej pojawiają się na ulicach tych dzielnic. Chcą by podjęto działania, które ograniczą liczbę tych zwierząt w naszym mieście.


Sąd oblężony jak twierdza! 53 pseudokibiców Psychofans Ruch Chorzów przed sądem!

Szczególne środki ostrożności, setki policjantów – także z długą bronią na ostrą amunicję i napięta atmosfera nie tylko na sali. W sierpniu rozpoczął się proces 53 pseudokibiców Ruchu Chorzów, tzw. grupy Psychofans.


Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!


Źródło: Redakcja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.