Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie 2020 roku! Zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości

 • Dodano: 2020-12-31 10:00, aktualizacja: 2020-12-31 13:08

Co działo się w mieście w zakończonym roku? Czym się interesowaliśmy? Co kluczowego się wydarzyło? Zobaczcie zestawienie najchętniej czytanych przez Was wiadomości w 2020 roku.
 

Koronawirus - sytuacja w Chorzowie. Najnowsze statystyki

Wielkie zainteresowanie mieszkańców Chorzowa wzbudziły informacje dotyczące pandemii koronawirusa. Jednym z najczęściej przeglądanych artykułów był ten dotyczący aktualnych statystyk dotyczących zakażeń w mieście.
 

Z interny B w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich odeszli wszyscy lekarze

W styczniu wielkie zainteresowanie mieszkańców Chorzowa wzbudził artykuł na temat pogłosek, że z Oddziału Chorób Wewnętrznych B w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie odeszli wszyscy lekarze i większość pielęgniarek. 
 

Koszmarny wypadek motocyklisty! 33-latek zginął na miejscu

Tragiczny w skutkach wypadek motocyklisty miał miejsce w piątek, 10 kwietnia popołudniu. W Chorzowie, na ulicy Katowickiej zginął 33-letni motocyklista. Jak wynika ze wstępnych ustaleń drogówki, 33-latek stracił panowanie nad swoim motocyklem i uderzył czołowo w nadjeżdżający z przeciwka samochód.

Niestety, wypadek w Chorzowie okazał się śmiertelny. 33-letni motocyklista zginął. Ulica Katowicka w Chorzowie była przez dłuższy czas zablokowana w obu kierunkach na czas prowadzenia prac przez policyjnych biegłych. Na miejsce wypadku przyjechał także prokurator.
 

Miasto przyznaje się do błędu, a wykonawca tężni w Chorzowie idzie do sądu! 

Wielkie zainteresowanie chorzowian wzbudzały wszystkie artykuły dotyczące tężni solankowej. Najwięcej emocji wzbudził jednak tekst dotyczący kary umownej. 


 

„Kuchenne rewolucje” w Chorzowie. Jak dziś wygląda lokal Amore Mio?

Magda Gessler - królowa „Kuchennych rewolucji” odwiedziła chorzowską pizzerię Amore Mio. Lokal przeszedł metamorfozę. Amore Mio znajduje się w Chorzowie przy ul. Hajduckiej 8, a tuż konkurencja serwuje turecki kebab, japońskie sushi i dania wietnamska. To rodzinna restauracja, którą otworzył pan Łukasz - sportowiec wraz z mamą Ewą - pielęgniarką. 
 

Alba wypowiedziała umowę na wywóz odpadów w Chorzowie! Będą podwyżki? 

Firma Alba w lutym wypowiedziała miastu umowę na wywóz odpadów w Chorzowie – poinformował prezydent Andrzej Kotala. I dodał, że zdaniem Alby stawki są zbyt niskie. Co ciekawe jeszcze w listopadzie ubiegłego roku miasto zapewniało, że nie planuje żadnych podwyżek.
 

Rozwiązano ZSTiO nr 3 w Chorzowie

W styczniu Rada Miasta Chorzów podjęła decyzję o rozwiązaniu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3. Przy ul. Batorego pozostanie tylko Technikum Mechaniczno – Elektryczne. 

W skład Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 wchodziły: V Liceum OgólnokształcąceBranżowa Szkoła I stopnia oraz Technikum Mechaniczno – Elektryczne. Już w ubiegłym roku zlikwidowano liceum (o czym pisaliśmy TUTAJ), bo – jak tłumaczono - nie było chętnych do nauki w tej szkole. W styczniu zdecydowano o zamknięciu wchodzącej w skład zespołu Szkoły Branżowej, która powstała z przekształcenia szkoły zawodowej. Pierwszy od blisko dwudziestu lat nabór do szkoły przeprowadzono w ubiegłym roku, ale... tu także nie było chętnych do podjęcia kształcenia. 


 

W Chorzowie będzie trzeci McDonald’s

Sieć McDonlad’s planuje budowę kolejnego lokalu w Chorzowie – podał portal miasto.pro. Będzie to już trzecia lokalizacja tej marki w naszym mieście. Teren przeznaczony pod przedsięwzięcie ma niemal 3,8 tys. m². Tuż obok, już w Świętochłowicach, znajduje się lokal szwedzkiej sieci MAX Premium Burgers. Skandynawski fast food wybudowano dwa lata temu tuż przy zjeździe z DTŚ. Lokalizacja jest atrakcyjna, więc miejsce wybrała także amerykańska sieć. McDonald’s na razie nie ujawnia jednak szczegółów planowanej inwestycji. 
 

Zaginiona 17-latka odnaleziona dzięki pomocy mediów i internautów

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji mediów oraz internautów odnaleziono zaginioną mieszkankę Chorzowa. Policja podziękowała mediom i internautom za pomoc w poszukiwaniach nastolatki. 

W dniu 17.09.2020 r. 17-latka wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, dokąd się udaje. Gdy nie powróciła do miejsca zamieszkania, jak również nie nawiązała kontaktu z rodziną, ta zaniepokojona losem kobiety zgłosiła jej zaginięcie. Po przyjęciu zawiadomienia chorzowscy policjanci wszczęli za nią poszukiwania. Na stronie internetowej chorzowskiej policji pojawił się komunikat, który wykorzystany został  do publikacji przez współpracujące ze stróżami prawa redakcje. Od tego momentu do oficera dyżurnego chorzowskiej komendy zaczęły spływać informacje od internautów, czytelników i słuchaczy dotyczące miejsca aktualnego pobytu zaginionej. 
 

Puma Nubia trafiła do ZOO w Chorzowie! O jej dalszym losie zdecyduje sąd

W niedzielę (12 lipca) puma trafiła do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Chorzowskie ZOO wydało specjalny komunikat w tej sprawie. Możemy w nim przeczytać, że zwierzę trafiło do Chorzowa ze względu na brak odpowiednich badań weterynaryjnych i świadectwa weterynaryjnego pozwalających na transport zwierzęcia.

- Fundacja Don Vittorio Foundation For Wild Animals, mając na uwadze brak świadectwa weterynaryjnego i w trosce o dobro zwierzęcia bezskutecznie poszukując weterynarza, który mógłby takie świadectwo wystawić, zwróciła się do śląskiego zoo z prośbą o wykonanie niezbędnych badań. Jednym z kluczowych badań jest dwukrotne badanie na obecność TB i w związku z tym, zwierzę zostało poddane 30-dniowej kwarantannie na terenie ogrodu w wydzielonej wolierze. Przez ten czas zostanie zapewniona mu niezbędna opieka weterynaryjna oraz odpowiednie warunki bytowe - czytamy w oświadczeniu.

Które wydarzenia Wam utkwiły najbardziej w pamięci? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Ginter

  G warty ten portal

 • Lemi

  Przedłuż sobie prenumeratę gadzinówki wyborczej bo spadasz z formy siania mowy nienawiści.

 • ***** ***

  Wyłączyli ci [...]zje że tu przyszedłeś??

 • Chorzowianie

  Najczęściej to my rozmawiamy o cenzurze na tym portalu. Tylko że na szczęście już w wolnych mediach.

 • Gienek

  Usuwacie posty anty PiS

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.